r. Imieniny:
logo

WIZYTA ZAGRANICZNYCH STUDENTÓW W NASZEJ SZKOLE

11.04.2017
WIZYTA ZAGRANICZNYCH STUDENTÓW W NASZEJ SZKOLE Zespół Szkół Ogólnokształcących w Dęblinie kolejny raz uczestniczył w projekcie AIESEC, w ramach którego odbywały się zajęcia z wolontariuszami-studentami z innych krajów. Celem projektu było zwiększenie wiedzy na temat specyfiki danego kraju, jego geografii, kultury i historii, rozwój umiejętności językowych uczniów oraz walka ze stereotypami. W tym roku przez tydzień gościliśmy Andrę – studentkę lingwistyki stosowanej z Włoch i Marię – studentkę chemii z Brazylii.

Zajęcia były prowadzone w języku angielskim i zapewniły ciekawe uzupełnienie nauki tego języka w szkole. Była to okazja do przełamania bariery w mówieniu po angielsku podczas zajęć, w trakcie przerw oraz spotkań po lekcjach.

Dzięki ciekawym prezentacjom wolontariuszek i pogadankom w klasie nasi uczniowie poznali kulturę, obyczaje i język krajów naszych gości.

Wierzymy, że Andra i Maria będą długo wspominać pobyt w naszym mieście i zajęcia z uczniami naszej szkoły.

Powrót