r. Imieniny:
logo

III SLOW SWIMMING DĘBLIN 2022 STĘŻYCA – RELACJA.

26.09.2022
 III Slow Swimming W dniu 17.09.2022 r. odbył się III SLOW SWIMMING DĘBLIN 2022 STĘŻYCA, który mieliśmy przyjemność zorganizować. Wydarzenie polegało na pokonaniu wpław 4 km odcinka rzeki Wisły między Dęblinem a Stężycą.

Wzięło w nim udział 26 pływaków/pływaczek z różnych klubów m.in.: Pionkowskie Morsy, Zimny Patrol, Wareckie Morsy, UKS Heros Warszawa, Mazowia Ice Swimmers i oczywiście członkowie naszego stowarzyszenia.

Tego dnia temperatura wody podobnie jak temperatura powietrza, oscylowała w okolicach 15°C. Spływ tradycyjnie rozpoczął się od płynięcia pod prąd, jako wyraz szacunku i wsparcia dla Pływaków niepełnosprawnych (link do zbiórki : https://pomagam.pl/szansastartgdansk .)

Wydarzenie nie mogłoby się odbyć gdyby nie wsparcie lokalnej Drużyny WOPR nr 8 z Dęblina, oraz Ratowników, którzy z łodzi czuwali nad naszym bezpieczeństwem. Dziękujemy serdecznie: Rafałowi Koskowi,  Pawłowi Mikuskowi,  Łukaszowi Mańkowskiemu, Pawłowi Złotnickiemu, Łukaszowi Jońskiemu, Bartłomiejowi Chlaściakowi oraz Arkadiuszowi Nowakowi.

Po około godzinie, wszyscy bezpiecznie dotarli do celu, by następnie udać się na obiad do restauracji na Wyspa Wisła . Każdy z uczestników otrzymał pamiątkową przypinkę z logo spływu, a także gadżety ufundowane przez Miasto Dęblin w postaci worka i bidonu, za co serdecznie dziękujemy! 

Dla niektórych osób była to pierwsza przygoda w objęciach Królowej polskich rzek. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie, gratulujemy pokonania trasy i oczywiście do zobaczenia za rok! A tymczasem zapraszamy do obejrzenia galerii foto!

#stoputonięciom #podprąd #złabędziempływać #miastodęblinpozytywnie

 

Autor: Piotr Świtaj / Nadwiślańska Grupa Open Water & Winter Swimming – Z łabędziem pływać.

 

Miasto Dęblin Pozytywnie
Powrót