r. Imieniny:
logo

SALON MATURZYSTÓW - PERSPEKTYWY 2022

27.09.2022
Salon Maturzystów - Perspektywy 2022 Dnia 19 września 2022r. uczniowie klasy 4b i 3a LO wzięli udział w Lubelskim Salonie Maturzystów organizowanym cyklicznie przez Perspektywy. W tym roku spotkanie odbyło się w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II w Lublinie. Przygotowano dla uczniów interesujący program spotkań i prezentacji. Swoją ofertę studiów przedstawiły przyszłym maturzystom uczelnie z regionu i całego kraju. Była to dla młodzieży okazja do zapoznania się z zasadami rekrutacji, planowanymi, nowymi kierunkami i warunkami studiowania.

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie przygotowała dla gości Salonu prezentację na temat egzaminu maturalnego w roku 2023. Odbyły się również spotkania z ekspertami, którzy omówili egzamin maturalny z języka polskiego, matematyki oraz przedmiotów dodatkowych.

Na koniec każdy z uczestników oraz opiekunowie p. Roman Bytniewski i p. Martyna Dmowska otrzymali Informator dla Maturzystów 2023, w którym znalazł się m.in. ranking szkół wyższych, zasady przyjęć na wszystkie uczelnie w Polsce oraz informacje o maturze w nowej formule.

Mamy nadzieję, że uczestnictwo w tym wydarzeniu przyczyni się do  dokonania właściwych wyborów studiów przez naszych uczniów – przyszłych absolwentów LO.

Więcej pod linkiemhttp://www.lo.deblin.pl/aktualnosci-liceum/1331-salon-maturzystow-perspektyw-2022

Autor: Zespół Szkół Ogólnokształcących w Dęblinie

Miasto Dęblin Pozytywnie 

Powrót