r. Imieniny:
logo

PAMIĘĆ NIE POZOSTAJE BEZ ECHA

20.04.2017
PAMIĘĆ NIE POZOSTAJE BEZ ECHA Czy pamiętacie akcję BohaterOn? Była to ogólnopolska akcja organizowana przez fundację Sensoria, realizowana na przełomie września i października 2016 r. Organizacją akcji w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Dęblinie zajęło się Szkolne Koło Historyczne (op. J. Pardo) i samorząd uczniowski (op. A. Skowron).

Ogólnopolskie podsumowanie odbyło się w Warszawie, w listopadzie 2016 roku, podczas uroczystej gali. Nasza szkoła w lutym 2017 roku za udział w tym przedsięwzięciu otrzymała podziękowanie od organizatora. Warto podkreślić, że byliśmy jedyną szkołą w powiecie, która brała w niej udział.

Podczas akcji pisaliśmy kartki do Powstańców Warszawskich. Napisaliśmy ich prawie 200 wyrażając im swoją wdzięczność i podziękowania za poświęcenie, odwagę i ofiarność. 

Wówczas ktoś rzucił pytanie: „ ciekawe, czy ktoś w ogóle to przeczyta?” Otóż: nie tylko przeczytał, ale i odpisał! Do jednej z uczennic kl. IV TH/TE przyszedł list od Powstańca. Major Lech Tryuk wyraził w nim swoją wdzięczność za pamięć i podziękowanie za wysłaną kartkę! 

List skierowany był do kilku uczennic, ale w całej klasie wywołał spore poruszenie, ogromne wrażenie i jednocześnie wzruszenie. W sumie to słowa majora tak naprawdę należą się wszystkim tym, którzy taką kartkę we wrześniu wysłali, dlatego pragniemy Wam je przekazać. 
Z pewnością odpowiemy na wysłany list. Kto wie, co z tego może wyniknąć… A już teraz życzymy Panu Majorowi dużo zdrowia…

Jednak – Pamięć nie pozostaje bez echa!!!

 

Powrót