r. Imieniny:
logo

24 KWIETNIA 2017 ROKU - DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY

25.04.2017
24 kwietnia 2017 roku  - Dzień Otwarty Szkoły 24 kwietnia, po raz kolejny, Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie otworzył podwoje dla wszystkich, którzy chcieli poznać szkołę. Odwiedzili nas goście znamienici – uczniowie klas trzecich okolicznych, i nie tylko ,gimnazjów ze swoimi nauczycielami. Wśród nich znaleźli się uczniowie gimnazjum w Stężycy, Michowie, Bobrownikach, Okrzei, Leopoldowie, Nowodworze, Sobolewie, Życzynie, Zajezierzu, Pionkach , ZSO nr 1 i ZSO nr 2 w Rykach oraz Dęblinie (Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 5, Zespół Szkół nr 3).

Goście mieli możliwość zapoznania się ofertą edukacyjną szkoły, ale także zwiedzenia budynku szkolnych warsztatów, internatu i zajrzenia do sal lekcyjnych i innych zakamarków. Słowem, poznali szkołę ,,od kuchni”. Obejrzeli okolicznościowe wystawy i ekspozycje prezentujące poszczególne kierunki kształcenia.

Goście uczestniczyli w pokazie sterowania stycznikowo- przekaźnikowego i  cięcia termicznego. Mieli możliwość zajrzenia do wnętrza samolotów  – wilgi i iskry.  Na zebranych
w murach szkoły czekały liczne atrakcje. Odwiedzający mogli  przekonać się co jest  bardziej twarde, oglądając pokaz nowoczesnego sprzętu do pomiarów twardości, uczestniczyć w zajęciach modelarskich, decoupage’u, spróbować swoich sił w turnieju gier komputerowych czy złożyć samodzielnie komputer.  Dużą popularnością cieszył się  turniej gier komputerowych, który zgromadził liczną rzeszę miłośników tego ,,sportu”.  Atrakcyjny okazał się  dzień języków obcych, a w ramach niego, m.in. konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych, czy piosenki obcojęzycznej . Podobał się konkurs karaoke ,, Mamy talenty”, w którym swoje zdolności wokalne zaprezentowali uczniowie naszej szkoły, ale i młodzież gimnazjalna mogła pochwalić się wykonaniem piosenek w języku angielskim, niemieckim,  francuskim czy rosyjskim . Młodzi ludzie mogli wziąć udział w zawodach strażackich na wesoło , pokazie ratownictwa medycznego czy w Sali kreatywności spróbować swych sił wymawiając polskie łamańce językowe lub pobawić się w kalambury czy ,,głuchy telefon”.  Śmiechu było co niemiara.

Po zakamarkach szkoły, internatu i warsztatów oprowadzali gości gospodarze – uczniowie, którzy najlepiej znają szkolne tajemnice i najwięcej mogą o nich powiedzieć. Chętnie opowiadali gościom o tym, co dzieje się w szkole na co dzień.  Imprezę poprowadziła niezawodna Sorka Urszula Pacholska. Koordynatorem Dnia Otwartego Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie był Pan Artur Misiak. Przyznać jednak trzeba, że wszyscy nauczyciele, wychowawcy i uczniowie – gospodarze spisali się na medal!

Sadząc po minach i reakcjach, gościom bardzo się w naszej szkole podobało . Mamy nadzieję, że spotkamy się znów we wrześniu, tym razem na rozpoczęciu roku szkolnego.

Bardzo Wam dziękujemy drodzy goście za to, że zaszczyciliście nas swoją obecnością.

Powrót