r. Imieniny:
logo

SPOTKANIE INTEGRACYJNE PZERII ODDZIAŁ DĘBLIN

26.01.2023
Spotkanie integracyjne PZERiI Oddział Dęblin W dniu 25 stycznia br. dęblińscy seniorzy nalężący do Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddziału Dęblin, integrowali się na „Spotkaniu Noworocznym” w Zajeździe na Towarowej. Spotkanie o godz. 14 rozpoczęła przewodnicząca Grażyna Szczepaniak witając wszystkich uczestników i zaproszonych gości.

Kolejnym punktem spotkania była część artystyczna przygotowana przez wokalistów z Miejskiego Domu Kultury w Dęblinie. Wystąpili Szymon Haba, Zofia Pieńkosz, Aleksandra Papis, Anna Utnicka
i Marysia Potas pod kierunkiem instruktor MDK Dęblin Ewy Rząsy. Młodzi artyści po występie zostali nagrodzeni gromkimi brawami oraz otrzymali w podzięce słodki upominek.

Swoją obecnością zaszczycili dęblińskich seniorów członkowie Zarządu Oddziału Okręgowego Lublin:  Wiceprzewodnicząca Ewa Dobraczyńska i Wiceprzewodniczący Stanisław Dudek. Obydwoje podziękowali byłemu, wieloletniemu, lecz ze względów zdrowotnych nieobecnemu przewodniczącemu PZERiI Odział w Dęblinie Janowi Prządce, za długoletnią pracę i zaangażowanie. Pogratulowali objęcia funkcji świeżo wybranej przewodniczącej. Życzyli obecnym wszystkiego najlepszego w nowym roku z naciskiem na zdrowie i radość z jesieni życia. Na spotkanie zostali zaproszeni również Burmistrz Miasta Dęblin Beata Siedlecka oraz Inspektor ds. promocji Miasta Dęblin Kamil Krypski, którzy otrzymali serdeczne podziękowania za wspieranie dęblińskich seniorów w codziennych inicjatywach. Podziękowania trafiły, także do nieobecnych ze względów zawodowych: Wicestarosty Powiatu Ryckiego Moniki Kośmińskiej i Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Teresy Flak.    

Kolejno obecna przewodnicząca dęblińskiego oddziału Grażyna Szczepaniak zabrała głos dziękując za tak liczne, miłe słowa i opowiedziała krótką lecz pełna wdzięku historię z początków jej działań
w związku.

„Kiedy w listopadzie 2022 roku wybraliście mnie Państwo na przewodniczącą podczas zebrania sprawozdawczo - wyborczego, otrzymałam od Pani Burmistrz długopis, z dedykacją szczęścia przy podpisywaniu dokumentów, co za tym idzie załatwianiu spraw na rzecz związku. W tamtym właśnie momencie głośno pomarzyłam, że przydałby się w naszej siedzibie nowy komputer z podłączeniem do internetu oraz drukarka. Długo nie czekałam, wraz z nowym rokiem otrzymaliśmy od Urzędu Miasta w Dęblinie za sprawą Burmistrz Beaty Siedleckiej upragniony sprzęt. I to właśnie z tego miejsca chciałam złożyć serdeczne podziękowania na ręce Pani burmistrz, jako dobrej wróżki, dzięki której spełniło się już moje pierwsze związkowe życzenie, które ułatwi nam codzienną społeczną pracę. Serdecznie dziękuję.” – Grażyna Szczepaniak.

Burmistrz Miasta Dęblin podziękowała i zapraszała do współpracy deklarując dalszą pomoc, którą zawsze służyła temu stowarzyszeniu. Wypowiedzi wszystkich mówców nagradzane były hucznymi brawami..    

Po wszystkich podziękowaniach i gratulacjach uczestnicy wznieśli wspólny toast i zjedli obiad. Dalsza część spotkania to wspólne zdjęcia i zabawa taneczna prowadzona przez Waldemara Buczkowskiego dźwiękowca i nagłośnieniowca z MDK Dęblin.

Dęblińskim seniorom życzymy wszystkiego najlepszego w nowym roku oraz dalszych ciekawych inicjatyw.

Tekst i zdjęcia: Miasto Dęblin / Kamil Krypski Inspektor ds. promocji Miasta Dęblin

Miasto Dęblin Pozytywnie

           

  

Powrót