r. Imieniny:
logo

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 5 Z DĘBLINA, PONOWNIE NAJLEPSZA W POWIECIE!

17.02.2023
Szkoła Podstawowa nr 5 z Dęblina, ponownie najlepsza w powiecie! Po niewątpliwych sukcesach pływackich, przyszedł czas na rozgrywki w minisiatkówkę. 13.01.2023 r. w Rykach, odbyły się zawody w Minipiłkę Siatkową Chłopców kl. 4-6 na szczeblu powiatowym.

Dęblin reprezentowała drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 5 w składzie, a w zasadzie w dwóch składach, gdyż minisiatkówka charakteryzuje się troszkę innym systemem gry:

I drużyna - Dawid Cieśla, Rafał Nawrotek, Sebastian Mikusek, Mateusz Rybak;

II drużyna - Oskar Wojczuk, Dawid Piecek, Arman Abrahamyan, Andrzej Startek.

Pierwszy set zakończył się zdecydowaną, kilkupunktową przewagą na korzyść SP nr 5. W drugiej odsłonie meczu, drużyna z Dęblina, składająca się głównie z chłopców z kl. 4, musiała uznać wyższość Gospodarza - Szkoły Podstawowej nr 2 w Rykach, przegrywając seta. Tie-break, który rozstrzygał całe „starcie", to już zdecydowana przewaga „Piątki" z Dęblina, zakończona wygraną meczu.

Drużyna prowadzona przez Piotra Świtaja, nauczyciela Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Dęblinie, w skład którego wchodzi SP nr 5 , będzie reprezentować nasz powiat w zawodach rejonowych w Opolu Lubelskim, które odbędą się 07.03.2023.