r. Imieniny:
logo

PODSUMOWANIE DNI DĘBLINA 2017

14.06.2017
PODSUMOWANIE DNI DĘBLINA 2017 Kolejne Dni Dęblina dobiegły końca. Tym razem uroczystości trwały, aż cztery dni, które obfitowały w różnorodne imprezy. Od sportu, przez wystawy po wspólną zabawę przy muzyce.

Na początek rywalizację rozpoczęły najmłodsze pokolenia dębliniaków. Już w czwartek odbyły się Igrzyska Przedszkolaków i Turniej Mini Siatkówki Plażowej dla klas 0 – 3. Oba te wydarzenia odbywały się na terenie obiektów ZSO.
 
Piątek był sprawdzeniem umiejętności sportowych dzieci i młodzieży - Spartakiada. Różnego rodzaju konkurencje były rozgrywane na boiskach ZSO. W samo południe na terenie Muzeum Sił Powietrznych został otwarty Wernisaż wystawowy poświęcony Józefowi Hallerowi. Zaś w godzinach popołudniowych w Miejskim Domu Kultury w Galerii nad Wisłą swoje prace wystawiali artyści ze środowiska dęblińskiego.
Sobota rozpoczęła się Turniejami tenisa ziemnego i stołowego o Puchar Burmistrza Miasta Dęblina, jak również Turniej piłki nożnej i siatkówki plażowej. Obiekty sportowe ZSO gościły rzesze młodych ludzi, którzy rywalizowali o medale i puchary nie szczędząc sił, pomimo wysokiej temperatury.
 
Wojskowe Zakłady Inżynieryjne S.A. otworzyły swoje podwoje dla osób chętnych do obejrzenia z bliska różnego rodzaju maszyn, które służą w przeważającej części polskiej armii.
 
Muzeum Sił Powietrznych po raz drugi gościło modelarzy, którzy prezentowali wspaniałe maszyny. Ponadto odbyła się II Akademia Modelarska. Zaś wszyscy chętni mogli zwiedzać obiekty i podziwiać eksponaty za przysłowiową złotówkę.
 
Miejska Biblioteka Publiczna zorganizowała spotkania poetyckie, a Orkiestra Wojskowa dała wspaniały koncert połączony z musztrą paradną Kompanii Reprezentacyjnej Sił Powietrznych. Było zatem coś dla ucha i oka.
 
Przez całą sobotę można było skorzystać z lotów zapoznawczych nad Dęblinem organizowanych przez Aeroklub Orląt. Sobotni wieczór to zorganizowane po raz pierwszy w naszym mieście kino plenerowe „Pod Chmurką”. Wspaniała inicjatywa dla całych rodzin.
 
Poranek niedzielny to okazja dla lubiących militaria. Dęblińska twierdza stała otworem dla chętnych do jej zwiedzania, a atrakcją była przejażdżka pływającym transporterem samobieżnym zwanym potocznie amfibią. Również osoby lubiące rowerowe przejażdżki znalazły coś dla siebie, to Rajd Rowerowy. Odważni korzystali z oferty Aeroklubu i podziwiania Dęblina i okolic z lotu ptaka.
 
Po południu na stadionie miejskim rozpoczęła się zabawa, którą poprowadził Jacek Kawalec. Można było poćwiczyć zumbę, pośpiewać z Chórem Seniora i zabawić się z zespołami. Pokazy tańców w wykonaniu dzieci i młodzieży, zarówno ludowych jak i nowoczesnych oraz cheerleaderki uświetniały dodatkowo wspólną zabawę. Niewątpliwą atrakcją był pokaz mody zorganizowany przez „Tinę”, szczególnie pokaz strojów kąpielowych i bielizny. Panowie nie mogli oderwać oczu.
 
Zespół Krywań poderwał publiczność do wspólnej zabawy, a gwiazda wieczoru Sławomir zgromadziła na stadionie rzesze wielbicieli. Na zakończenie zgromadzeni mogli podziwiać profesjonalny pokaz laserów ze wspaniałym podkładem muzycznym.
 
Dodatkowymi atrakcjami było wesołe miasteczko, liczne konkursy, możliwość lepienia z gliny i wyplatania z wikliny oraz pokaz modeli latających.
 
Dni Dęblina były również okazją do pomocy potrzebującym. Można było oddać krew w specjalnie przygotowanym ambulansie dzięki akcji MOTOSERCE i zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku.
 
Kilkudniowa impreza była organizowana pod patronatem Burmistrz Dęblina, a głównym organizatorem był Miejski Dom Kultury. Liczni sponsorzy zapewnili udaną zabawę. Tegoroczne Dni Dęblina dobiegły końca, a my czekamy już na kolejne.
Powrót