r. Imieniny:
logo

KAMIENNE GODY W DĘBLINIE

07.07.2017
Kamienne gody w Dęblinie. W czwartek 06.07.2017 r swoją rocznicę obchodzili Państwo Kalbarczykowie. Mianowicie Pani Stanisława i Pan Stefan obchodzili 70 rocznicę pożycia małżeńskiego.

Z tej okazji z wizytą w domu jubilatów na ul. Grunwaldzkiej pojawili się przedstawiciele Urzędu Miasta. Burmistrz Beata Siedlecka, Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Małgorzata Zamojska i Przewodniczący Rady Miasta Waldemar Chochowski. Urzędnicy gratulowali wspólnego stażu małżeńskiego wręczają statuetkę, odpis zupełny aktu małżeństwa, upominki promocyjne miasta oraz bukiet kwiatów, w zamian zostali poczęstowani tradycyjną, twardą, gorzką czekoladą przez Panią Stanisławę. Po części oficjalnej sytuacja w domu Państwa Kalbarczyków przybrała charakter wesołej pogawędki. Najstarsze w tej chwili małżeństwo w Dęblinie opowiadało o czasach kiedy to się poznali, jak się wszystko zaczęło, o późniejszym życiu codziennym, aż do chwili obecnej.
 
Państwo Kalbarczykowie byli pozytywnie zaskoczenie wizytą, zapraszali do ponownych odwiedzin, z drugiej strony zaś urzędnicy byli nie mniej zaskoczeni ile wigoru tkwi w siedemdziesięcio letnim małżeństwie.
 
Z ciekawostek dodamy iż, Pan Stefan przepracował w jednym zakładzie pracy 48 lat a mianowicie były to Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 3.
 
Jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego.
Powrót