r. Imieniny:
logo

REPREZENTACJA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 5 W DĘBLINIE, SIÓDMĄ DRUŻYNĄ W PIŁCE NOŻNEJ W POLSCE!

21.06.2023
Dzieci na boisku W dniach 15-18 czerwca br. w Głuchołazach (woj. opolskie), odbyły się Ogólnopolskie Finały Igrzysk Dzieci w Mini Piłce Nożnej Chłopców rocznika 2010 i młodszych. Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 5 w Dęblinie prowadzona przez nauczyciela wychowania fizycznego - Piotra Świtaja, zapewniła sobie do nich awans, dzięki wygranej w finałach wojewódzkich, zostając jednocześnie najlepszą drużyną w województwie lubelskim.

Spośród 16 składów, które uzyskały kwalifikację do Mistrzostw Polski, w turnieju udział wzięły ekipy z Opola, Ełku, Warszawy, Tarnowa, Zambrowa, Jastrzębia, Gniewina, Szczecinka oraz my. Po rozegraniu meczy systemem każdy z każdym, dęblińska "piąteczka" ostatecznie zajęła 7 miejsce. Zapewniło je wysokie zwycięstwo z Tarnowem (7-3) oraz dwa remisy - z Opolem (1-1) a także z Zambrowem (1-1). W pozostałych meczach szala zwycięstwa przechyliła się na stronę przeciwnika. Poziom zawodów był bardzo wysoki. 

Jest to dla nas ogromne doświadczenie i cieszymy się, że mogliśmy zmierzyć się z najlepszymi drużynami w Polsce z rocznika 2010. Jestem bardzo zadowolony z gry chłopców. 7 miejsce w skali kraju, jest dla nas ogromnym sukcesem i bardzo się z niego cieszymy. Skład drużyny: Rafał Nawrotek, Kamil Grabowski, Sebastian Mikusek, Hubert Skóra, Dawid Cieśla, Oskar Gazda, Mateusz Rybak, Kacper Bułyszko, Gabriel Przybyś, Wiktor Hamerla, Aleksander Jakubaszek, Aleksander Janiszek. Nauczyciel w-f - Piotr Świtaj.

Udział w finałach ogólnopolskich jest bardzo kosztownym przedsięwzięciem (dojazd około 500 km oraz czterodniowe zakwaterowanie z wyżywieniem). Chcielibyśmy serdecznie podziękować naszym sponsorom, dzięki którym mogliśmy wziąć udział w imprezie sportowej na tak prestiżowym szczeblu. Dziękujemy: Starostwu Powiatowemu w Rykach - P. Staroście Dariuszowi Szczygielskiemu, Urzędowi Miasta Dęblin - P. Burmistrz Beacie Siedleckiej, Hucie Stalowa Wola S.A. - P. Dyrektorowi Arturowi Matanowi, Wojskowym Zakładom Lotniczym S.A. - P. Bartłomiejowi Kacperczykowi, Zarządowi MKS Czarni 1947 Dęblin - P. Prezesowi Kamilowi Krypskiemu, Firmie P.P.H.U Darex/Grans - P. Agnieszce oraz Dariuszowi Nawrotkom, Firmie Oskroba Dęblin - P. Małgorzacie oraz Rafałowi Bułyszkom, Firmie Klaw-But Dęblin - P. Dominice oraz Mariuszowi Janiszek. Dzięki Wam, chłopcy sięgnęli po swoje kolejne, sportowe marzenie...

Tekst i zdjęcia: Piotr Świtaj / Szkoła Podstawowa nr 5 

Miasto Dęblin Pozytywnie

Powrót