r. Imieniny:
logo

EKO-ARTYSTYCZNE WAKACJE W ŚWIETLICY

08.08.2017
EKO-ARTYSTYCZNE WAKACJE W ŚWIETLICY "Domek Ogrodnika" w kompleksie pałacowo-parkowym w Dęblinie ożył artystycznym duchem. Tutaj mieści się świetlica osiedla Lotnisko, w której obecnie odbywają się Eko-artystyczne warsztaty wakacyjne. Zorganizowane dzięki wsparciu Agnieszki Chlaściak-Pietruszewskiej - prezes Stowarzyszenia Eko-Reset. Stowarzyszenie to od kilku lat organizuje zajęcia edukacyjne dla dzieci i seniorów. W pozytywny sposób integruje mieszkańców, promuje zdrowy tryb życia i wspiera ciekawe akcje społeczne.

Beata Siedlecka - Burmistrz Miasta Dęblin doceniła inicjatywę artystycznego rozwoju mieszkańców i doposażyła w sztalugi malutką pracownię. Dzięki temu zajęcia malarskie w świetlicy będą mogły odbywać się przez cały rok.

Zajęcia prowadzi Elżbieta Wróbel absolwentka warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, która obecnie sprawuje pieczę nad świetlicą i już dziś zaprasza na jesienne sesje artystycznego malarstwa.

W piątek 4 sierpnia zakończyły się warsztaty kilkuosobowej pierwszej grupy wspaniałych dzieciaków. Trwały 10 dni. Przez kilka godzin od 10 do 14 każdego dnia uczestnicy pracowali nad nowym tematem. Poznawali tajniki malarskie, uczyli się różnych technik i środków wyrazu postrzegania otaczającego świata ale przede wszystkim mieli świetną wakacyjną zabawę.

W poniedziałek 7 sierpnia ruszyły warsztaty z kolejną grupą młodych, dęblińskich artystów.

 

Zapraszamy do obejrzenia foto galerii.

 

Efekty działań uczestników wakacyjnych można również obejrzeć na stronie facebooka:
https://www.facebook.com/%C5%9Awietlicaartystyczna-119470225365417/
oraz bezpośrednio w świetlicy osiedla Lotnisko.

 

Powrót