r. Imieniny:
logo

NAUCZYCIEL WYCHOWANIA FIZYCZNEGO ZSO W DĘBLINIE – PIOTR ŚWITAJ, NOMINOWANY W XXIII PLEBISCYCIE „TWOJEGO GŁOSU” NA NAJPOPULARNIEJSZEGO TRENERA 2023 R.

24.01.2024
Nauczyciel Piotr Świtaj Nauczyciel wychowania fizycznego w ZSO – Piotr Świtaj, otrzymał nominację w XXIII Plebiscycie „Twojego Głosu” na Najpopularniejszego Trenera 2023r.

 Stało się to za sprawą wspólnych osiągnięć z  wychowankami  w sporcie szkolnym, w minionym roku kalendarzowym. warto je przypomnieć:

  1.  I miejsce w województwie lubelskim (na ponad 900 szkół)  w rozgrywkach Szkolnego Związku Sportowego w Piłce Nożnej chłopców rocznika 2010 i młodszych. VII miejsce w Polsce.
  2. I miejsce w powiecie ryckim w Czwórboju Lekkoatletycznym Szkół Podstawowych w kategorii chłopców.
  3. I miejsce w Powiatowym Turnieju w Minisiatkówkę Szkół Podstawowych w kategorii chłopców.

Ponadto p. Piotr Świtaj pełni społecznie funkcję Prezesa Klubu Sportowego o nazwie Nadwiślańska Grupa Open Water and Winter Swimming – Z łabędziem pływać. Celem powyższego stowarzyszenia, jest propagowanie nauki pływania zarówno wśród dzieci, młodzieży jak i dorosłych. W ubiegłym roku przeprowadził cykl warsztatów dla uczniów dęblińskich placówek oświatowych oraz Szkoły Podstawowej w Nowej Rokitni, na temat bezpiecznego korzystania z akwenów wodnych oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W okresie letnim wraz z klubem NGOWWS – Z łabędziem pływać oraz przy współpracy z instruktorami pływania, zorganizował bezpłatną naukę pływania dla dzieci na starorzeczu Wisły w Stężycy. Był także współorganizatorem ogólnopolskiego wydarzenia pływackiego o nazwie „Slow Swimming 2023 Dęblin – Stężyca” zachęcającego osoby dorosłe do pływania w wodach otwartych. Od kilku lat jest czynnym zawodnikiem zimowego pływania, zawsze chętnie dzielącym się swoim doświadczeniem z nowymi adeptami tego sportu. Podczas autorskiego projektu „Vistula Winter Challenge – STOP utonięciom”, pokonał zimą wpław odcinek Wisły z Dęblina do Stężycy (3,6 km) w celu zebrania środków na bezpłatną naukę pływania dla dzieci. Zebrana kwota wyniosła 3895 zł. Ponadto od 8 lat organizuje grupowe „morsowania”,  zachęcając tym samym lokalną społeczność do zdrowego stylu życia.

Zachęcamy do oddawania głosów na p. Piotra. Można to uczynić wypełniając kupony  znajdujących się w cotygodniowym wydaniu gazety „Twój Głos”. Mocno trzymamy kciuki za naszego nauczyciela . Za każdy oddany głos serdecznie dziękujemy.

ZSO

 

Autor zdjęć: Piotr Świtaj

Autor tekstu: Monika Busz

https://zsodeblin.edupage.org/?eqa=d2lkPWhvbWVfQmxvZ18xJmFpZF9ob21lX0Jsb2dfMT0zJmJpZD1ibG9nMQ%3D%3D

 

Miasto Dęblin Pozytywnie

Powrót