r. Imieniny:
logo

KONCERT PIOSENKI

16.02.2024
Niewyraźne zdjęcie wnętrza z grupą siedzących ludzi patrzących w stronę poza kadr, w tle widoczne są abstrakcyjne obrazy na ścianie, oraz oświetlony stojak na nuty. 1 lutego 2024 r. w Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dęblinie odbył się Koncert Piosenki w wykonaniu duetu gitarzysty i wokalisty Piotra Niewiadomskiego i gitarzystki, uczennicy Piotra, Weroniki Gietki. Artyści wykonali, w swojej interpretacji utwory o zabarwieniu poetyckim, w którym piękna warstwa muzyczna uzupełniła niekwestionowany kunszt tekstowy.

Można było usłyszeć utwory Macieja Maleńczuka, m.in. „Sługi za szlugi”, „Ach proszę pani”, „Cygańska dusza”, „Ostatnia nocka „i inne.
Dodatkowym walorem występu było wysłuchanie utworów wykonywanych przy akompaniamencie gitar klasycznych, którą to sztukę Piotr Niewiadomski i Weronika Gietka opanowali w stopniu mistrzowskim.

Muzyka, blask świec. To  wszystko w otoczeniu książek sprawiło, że był to wyjątkowy wieczór, na który licznie przybyła widownia miała okazję spędzić w bibliotece. 

 


Pracownik MBP

http://www.deblin.naszabiblioteka.com/n,koncert-piosenki

 

Powrót