r. Imieniny:
logo

SUKCES UCZENNIC ZE SP NR 5 W XII POWIATOWYM FESTIWALU DZIECIĘCEJ PIOSENKI LUDOWEJ „GAIK” 2024

16.04.2024
Burmistrz Beata Siedlecka wręcza  nagrodę Eli Mitura 11 kwietnia odbył się XII Powiatowy Festiwal Dziecięcej Piosenki Ludowej „Gaik” w Pałacu Jabłonowskich w Dęblinie. Patronat nad wydarzeniem objęli starosta rycki Dariusz Szczygielski i burmistrz Dęblina Beata Siedlecka.

Na scenie w kategorii klas I – III szkół podstawowych  zaprezentowało się  27 wykonawców z różnych szkół powiatu ryckiego.  Po pełnych emocji i ekspresji prezentacjach wokalnych Maria Potas z klasy 1a zdobyła 1 miejsce, a Ela Mitura również z klasy 1a została wyróżniona. 

Dziewczynki przepięknie zaśpiewały utwory związane z naszym regionem: Marysia Potas - piosenkę „Lubartowska Ty Ziemico…”, a Ela Mitura-  „Siwy Gołąbeczek”. Uczennice przygotowała wychowawczyni Barbara Kurek.

Nagrodzeni i wyróżnieni w festiwalu otrzymali nagrody i upominki ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Rykach, Urząd Miasta Dęblin oraz Miejski Dom Kultury w Dęblinie. Podziękowania trafiły do  uczestników i opiekunów za piękne kreacje oraz przygotowanie do występów.

Gratulujemy ogromnego sukcesu i życzymy dalszych w kolejnych konkursach.

Barbara Kurek

Link do galerii zdjęć:

https://zsodeblin.edupage.org/a/klasy-0-3

 

Powrót