r. Imieniny:
logo

OTWARCIE NOWEJ CZĘŚCI WYSTAWY STAŁEJ "HISTORIA POLSKIEGO LOTNICTWA WOJSKOWEGO PO 1945" ROKU ORAZ PREMIERA PRZEWODNIKA TURYSTYCZNEGO “MIEJSCA PAMIĘCI I ZABYTKI DĘBLINA”

22.04.2024
Plakat Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie zawierający zaproszenie na otwarcie nowej części wystawy, z grafiką przedstawiającą zarysy samolotów wojskowych i napis "Historia polskiego lotnictwa wojskowego po 1945". Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie ma zaszczyt zaprosić na otwarcie nowej części wystawy stałej: „HISTORIA POLSKIEGO LOTNICTWA WOJSKOWEGO po 1945 roku” w której zapoznamy Państwa z głębokimi przemianami jakie przeszło polskie lotnictwo wojskowe od zakończenia II WŚ, przez proces formowania struktur pokojowych, funkcjonowanie w Układzie Warszawskim, po pierwsze próby współpracy z armiami NATO i ugruntowaną 25 letnią obecnością pozycję w strukturach tego Sojuszu.

Oraz premierę przewodnika turystycznego “Miejsca pamięci i zabytki Dęblina” wydawnictwa Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, który został przygotowany z okazji 70-lecia nadania praw miejskich miastu. Publikacja opisuje najważniejsze z punktu widzenia historii naszej miejscowości formy jej upamiętnienia, podając zwięzłe informacje o ludziach, ich czynach i ważnych wydarzeniach im towarzyszących. Zawiera bogaty zbiór zdjęć współczesnych i historycznych. Przewodnik autorstwa pracowników MSP, powstał dzięki wsparciu Urzędu Miasta, wypełniając lukę wydawniczą.

 

Wydarzenie odbędzie się 25 kwietnia 2024 r., godz. 14:00 w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, ul. Lotników Polskich 1. Wstęp wolny.

Serdecznie Zapraszamy!

Miasto Dęblin Pozytywnie

Plakat informacyjny anonsujący otwarcie nowej części Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, zatytułowany "Historia Polskiego Lotnictwa po 1945 roku". Zawiera czarno-białe zdjęcia samolotów, emblematy wojskowe i informacje o wydarzeniu: data, godzina, adres oraz wstęp wolny.
Powrót