r. Imieniny:
logo

WERNISAŻ WYSTAWY „CZARNO NA BIAŁYM” UCZESTNIKÓW AKADEMII MAŁEGO ARTYSTY

24.05.2024
Czarno-biały plakat z abstrakcyjnymi rysunkami twarzy i kwiatów. Na dole napis: "Ziarno na białym. Akademia Małego Artysty". Plakat stoi na sztaludze. W sobotnie popołudnie 18 maja br., w sali Miejskiego Domu Kultury w Dęblinie odbył się wernisaż zamykający sezon artystyczny 2023/2024 w Akademii Małego Artysty – czyli cyklicznych zajęciach plastycznych dla dzieci prowadzonych w MDK. Wystawa zatytułowana "Czarno na białym" przyciągnęła licznych gości, w tym około 70 małych artystów, którzy zaprezentowali swoje wielkoformatowe prace wykonane techniką grafiki. Na wernisażu obecni byli również ich rodzice, przyjaciele oraz mieszkańcy miasta, którzy przyszli podziwiać talenty najmłodszych.

Gościem honorowym wernisażu był Zastępca Burmistrza Miasta Dęblin Pan Krzysztof Uznański. W krótkim przemówieniu wyraził swoje uznanie dla pracy dzieci oraz ich instruktorów, podkreślając znaczenie rozwijania kreatywności i pasji artystycznych od najmłodszych lat. Następnie, w geście docenienia, poczęstował dzieci słodyczami i wspólnie z instruktorami Anną Krawczak i Grzegorzem Gordatem wręczał dyplomy uznania małym artystom.

Na zakończenie wernisażu odbył się także występ dziecięcej grupy teatralnej prowadzonej przez instruktor Agnieszkę Pastor, która podziękowała dzieciom za roczną pracę i przygotowane przedstawienie teatralne. 

Po części oficjalnej, goście mieli okazję bliżej przyjrzeć się pracom, porozmawiać z ich autorami. Atmosfera była pełna radości i dumy z osiągnięć najmłodszych. Wystawa "Czarno na białym" udowodniła, że dziecięca wyobraźnia nie zna granic ani innych ograniczeń.

Wydarzenie było nie tylko podsumowaniem minionego sezonu, ale również inspirującym początkiem dla przyszłych projektów artystycznych w Akademii Małego Artysty. Dzieci, opuszczając galerię z dyplomami w rękach i uśmiechami na twarzach, z pewnością będą z entuzjazmem oczekiwać kolejnych spotkań ze sztuką i możliwości wyrażania siebie poprzez twórczość.

 

Autor: Miejski Dom Kultury w Dęblinie

 

Miasto Dęblin Pozytywnie 

 

 

 

 

Powrót