r. Imieniny:
logo

PROJEKT „EDUKACJA Z WOJSKIEM”

13.06.2024
Instruktor pokazujący prawidłową resustytację W dniu 23 maja uczniowie klasy 3a LO uczestniczyli w zajęciach edukacji proobronnej w ramach projektu „Edukacja z wojskiem” pod patronatem MON i MEN. Nasza szkoła została wytypowana do udziału w przedsięwzięciu jako jedyna w naszej gminie. Celami projektu były m.in.: podniesienie świadomości młodzieży w obszarze bezpieczeństwa, odpowiednie reagowanie w sytuacjach zagrożenia, nabycie praktycznych umiejętności w sytuacjach zagrożenia, nauka bezpiecznego poruszania się w sieci. Uczniowie mieli zajęcia teoretyczne oraz praktyczne, np. z udzielania pierwszej przedmedycznej pomocy.

Zajęcia przeprowadzili żołnierze z 1 Dęblińskiego Batalionu Drogowo-Mostowego JW nr 3248, którzy wykazali się wiedzą merytoryczną oraz umiejętnościami pedagogicznymi.
Po skończonych zajęciach szkoła oraz uczniowie otrzymali certyfikaty potwierdzające udział w projekcie. Taka forma zajęć jest niewątpliwie atrakcyjna dla uczniów. Warto także nadmienić, że są one zgodne z polityką oświatową państwa w bieżącym roku szkolnym.

ZSO

Miasto Dęblin Pozytywnie

Autor tekstu: Monika Busz

Autor zdjęć: Ewa Sieradz

 

Więcej na: https://zsodeblin.edupage.org/a/liceum-ogolnoksztalcace-2

 

Powrót