r. Imieniny:
logo

DNI DĘBLINA 2024 - STADION MIEJSKI

05.07.2024
Dni Dęblina 2024 - Stadion Miejski W niedzielę 23 czerwca br. na Stadionie Miejskim w Dęblinie odbyły się główne obchody tegorocznego święta Miasta Dęblin. Przybyłych mieszkańców i gości powitał ze sceny Burmistrz Miasta Dęblin Pan Roman Dariusz Bytniewski, życząc wszystkim udanej zabawy.

Na młodszych i starszych uczestników imprezy czekało wiele atrakcji: wesołe miasteczko, loty helikopterem z Horizon Air Services, przejażdżki na kucykach, dmuchane zjeżdżalnie, wyrzuty kolorowych pyłków oraz konkursy z Farmusiem z Farma Iluzji.

Można było odwiedzić ciekawe stoiska promocyjne firm i instytucji oraz twórców ludowych. Na stoisku MDK Dęblin uwagę przyciągała wystawa prac plastycznych nagrodzonych w „VI Dęblińskim Konkursie Artystycznym dla Dorosłych” i konkursie plastycznym dla dzieci „Mosty i Kładeczki – Dęblin w oczach młodych artystów”.  Zaś stoiska handlowe szeroką ofertą zadowoliły wszystkich odwiedzających.

Dodatkowym urozmaiceniem imprezy była wizyta motocyklistów z dęblińskiego klubu „Delta” oraz prezentacja motocykli.  Przy okazji zabawy, była też możliwość podzielenia się sercem i wsparcia potrzebujących. Prowadzono zbiórkę charytatywną na rzecz Marcelka Włodarczyka (tu możesz pomóc: https://www.siepomaga.pl/marcelek-wlodarczyk) oraz rejestrację w bazie potencjalnych dawców szpiku DKMS.

Na scenie odbywały się występy artystyczne przygotowane przez pracownie wokalne i taneczne Miejskiego Domu Kultury w Dęblinie. Oryginalny występ taneczny o historii Ikara przedstawił też mieszkaniec Dęblina, choreograf i tancerz Mohamed Farag. Chętni do poznania bliżej egzotycznej kultury Egiptu mogli odwiedzić stoisko Ashtanga Egypt Center.

Zwieńczeniem Dni Dęblina były koncerty muzyczne, na których bawiło się mnóstwo fanów. Autorskie utwory i największe przeboje zaśpiewał Hubert Danasiewicz – uczestnik programu „Szansa na sukces”, mieszkający obecnie w naszym mieście. Warszawski zespół emocean drive , którego wokalista Łukasz jest związany z Dęblinem, porwał publiczność swoim humorem i energetyczną muzyką w amerykańskim klimacie. Radomski zespół LuXperyment zachwycił lirycznymi tekstami i ciekawymi aranżacjami muzycznymi. Miło było gościć na scenie wokalistkę Luizę, która kilka lat pracowała i tworzyła w Dęblinie. „Wisienką na torcie” był finał Dni Dęblina – niezapomniany koncert zespołu Łzy , który po 20 latach ponownie zagościł w Dęblinie. Miłym akcentem były życzenia, które popłynęły ze sceny od zespołu Łzy dla Miasta Dęblin z okazji przypadającego w tym roku 70 Jubileuszu nadania praw miejskich Miastu Dęblin.

Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę i obecność na święcie naszego miasta! Serdeczne podziękowania za wsparcie finansowe i rzeczowe kierujemy do sponsorów:

  • Kwiaciarnia Pod Skrzydłami
  • Kreator Studio Dekoracji Aneta Piskała
  • Bank Pekao S.A. Oddział w Dęblinie
  • Punkt sprzedaży Plus i Polsat Box w Dęblinie
  • MK Studio Graficzne
  • KORYŚ 

Źródło: Miejski Dom Kultury w Dęblinie

Miasto Dęblin Pozytywnie 

Powrót