r. Imieniny:
logo

ZAKOŃCZENIE SEZONU MOTOCYKLOWEGO DĘBLIN/WYSPA WISŁA 2017

06.10.2017
Zakończenie sezonu motocyklowego Dęblin/Wyspa Wisła 2017 W minioną niedziele 1 października odbyło się zakończenie sezonu motocyklowego Dęblin/Wyspa Wisła 2017.

Dębliński zlot nawiązuje do historii, w tym przypadku motocykliści zwiedzali Muzeum Sił Powietrznych, parkując swoje pojazdy na placu przed pomnikiem „Bohaterskim Lotnikom Dęblińskiej Szkoły Orląt”. Zlot rozpoczął się mszą świętą w Kościele Garnizonowym pod wezwaniem „Matki Boskiej Loretańskiej” w Dęblinie. Następnie wszyscy zmotoryzowani wzięli udział w paradzie ulicami Dęblina udając się w stronę Stężycy do obiektu Wyspa Wisła gdzie zorganizowany został festyn charytatywny. Tym razem dla „wcześniaka” Maksa Kwasa z Dęblina. Suma jaką udało się zebrać do puszek to 3012 zł. Festyn miał charakter rockowy, wystąpiły 3 kapele : Regin of Fire, Fece Reverse oraz White. Dla motocyklistów i pasjonatów dwóch kółek przygotowano tematyczne konkursy i wystawę zabytkowych motocykli. Można było również skosztować przysmaków przyrządzonych na grillu. W imprezie wzięło udział ponad 1200 motocykli, a w szczytowym momencie jak mówi sam organizator Jakub Głuch „było nas nawet 1500 sztuk”. Organizatorzy byli pozytywnie zaskoczeni ilością uczestników zlotu jak i sami uczestnicy panującą tam atmosferą.

Organizatorzy zapowiadają, że przyszłoroczne rozpoczęcie sezonu zrobią z jeszcze większym rozmachem. Planują dwudniowy piknik z możliwością noclegu na polu namiotowym.

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z wydarzenia.

 

 

 

Powrót