r. Imieniny:
logo

HUFCOWY RAJD "TROPAMI HISTORII DĘBLIŃSKIEGO HARCERSTWA"

27.11.2017
HUFCOWY RAJD "TROPAMI HISTORII DĘBLIŃSKIEGO HARCERSTWA" W dniu 24.11.2017 r. o godz 16:00 ulicami Dęblina ruszył Hufcowy Rajd "Tropami Historii Dęblińskiego Harcerstwa". Rajd został przygotowany i przeprowadzony przez instruktorów seniorów z powstającego Kręgu Instruktorskiego przy Dęblińskim Szczepie ZHP "FENIKS" pod dowództwem dh harcmistrza Cezarego Pyrkę.

Zuchy i harcerze uczestniczący w rajdzie poznawali historię harcerstwa w tym historię dęblińskich drużyn, harcerzy i instruktorów.
 
Uczestnicy Rajdu dowiedzieli się kim byli, Tadeusz Młodkowski, druhna Janina Tyszkiewicz, ksiądz harcmistrz Stanisław Hładuniak, Irena Haase i jej synowie, Andrzej ps. „Głaz” i Tadeusz ps. „Bojar” podharcmistrz Edmund Kotyza, Władysław Mikusek, Teresa Maraszek czy Adam Wnuk . Rajd zakończył się w gościnnych murach Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Dęblinie uroczystym apelem w którym uczestniczyła pani Naczelnik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Dęblin dh. harcmistrz Zofia Grula.
 
Zuchy, harcerze i instruktorzy uczestniczący w rajdzie zdobyli plakietkę Szczepy. Trzy instruktorki złożyły w obecności Komendanta Hufca Ryki zobowiązanie instruktorskie. Dh Michał Kucharski otrzymał z rąk Komendanta Hufca sznur funkcyjny oraz nominację na funkcję Komendanta Dęblińskiego Szczepu ZHP FENIKS. Po apelu zuchy i harcerze przebrani w "cywilne" stroje rozpoczęli harcerskie andrzejki. Były tańce, wróżby i lanie wosku. Były rozmowy i plany na najbliższy czas.
 
Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Czas udać się do Zakopanego po Betlejemskie Światło Pokoju.
 
Z harcerskim pozdrowieniem,
 
Czuwaj
 
Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii na stronie sosw.deblin.pl
Powrót