r. Imieniny:
logo

DZIEŃ SENIORA

05.12.2017
Dzień seniora Dzień seniora połączony z wieczorem andrzejkowy w dęblińskich klubach seniora, jak co roku przyciągnął mnóstwo osób. Seniorzy po raz kolejny pokazali, że jesień życia wcale nie musi być nudna. Pokazali, że nie myślą o chorobach, troskach i żalach. Wspaniała zabawa towarzyszyła im do białego rana.

Dnia 23 listopada 2017 roku klub seniora "Bliżej Siebie" zorganizował wróżby andrzejkowe w świetlicy na ulicy 1 maja w Dęblinie. Było przy tym mnóstwo zabawy i śmiechu. Uczestnicy mogli poznać swoją przyszłość. Niektórzy z nich dowiedzieli się, że zostaną milionerami, a inni znajdą miłość swojego życia. Losowali kolorowe kubeczki, pod którymi kryły się różne przedmioty. To m.in. liść laurowy, muszelka, balonik, pieprz, czy cukierek. Wieczór umilały dwie najstarsze członkinie.  Maria Józefowicz recytowała wiersze historyczne, a Irena Kozioł śpiewała piosenki patriotyczne. Panie otrzymały z rąk burmistrz Miasta Dęblin Beaty Siedleckiej listy gratulacyjne oraz serdeczne podziękowania za aktywne uczestnictwo. Wśród wybranków znalazł się też Stefan Antolak. Klub działa od 8 lat. Ci uczestnicy są z nami od samego początku. Pokazują, że bawić można się w każdym wieku -podsumowuje przewodnicząca, Kazimiera Zamojska.

Dnia 25 listopada 2017 roku w Miejskim Domu Kultury w Dęblinie bawili się uczestnicy klubu seniora "Jesienna Róża".  Na początku uczestników czekała nie lada niespodzianka. Otrzymali wspaniały i pyszny tort od burmistrz Miasta Dęblin Beaty Siedleckiej. - Kochani to z okazji Waszego Święta, Dnia Seniora. Z Wami czuję się wspaniale i nie widzę żadnej różnicy wieku między nami. Uśmiechacie się i jesteście cudowni. Tak trzymać - mówiła. Dyrektor MDK, Monika Bąkała wręczyła ramki na zdjęcia dla wszystkich seniorów. - Zamknijcie w nich wasze wspaniałe wspomnienia z tych wspólnych zabaw - oznajmiła. Kiedy tylko zabrzmiał pierwszy utwór na sali zrobiło się tłoczno. Nikt z gości nie mógł usiedzieć na miejscu. Każdy tańczył i bawił się w doborowym towarzystwie. Do tańca przygrywał DJ Waldemar Buczkowski z MDK Dęblin. W przerwach między tańcami Kazimiera Kupiec śpiewała wesołe przyśpiewki. Zabawne utwory zaprezentowała także przewodnicząca klubu, Jadwiga Sałbut.

Dnia 29 listopada 2017 roku Polski Związek Emerytów , Rencistów i Inwalidów w Dęblinie zorganizował spotkanie z okazji dnia seniora oraz spotkanie andrzejkowo – mikołajkowe w barze „Agnieszka” na Masowie. Spotkanie otworzył prezes Jan Prządka. Przybyło ponad 100 seniorów z całego Dęblina oraz goście honorowi Burmistrz Miasta Dęblin Beata Siedlecka, Dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Dęblinie Monika Bąkała oraz Kierownik Opieki Pomocy Społecznej w Dęblinie Monika Kośmińska. Spora grupa seniorów otrzymała podziękowania od zarządu za wieloletnią przynależność i działalność dla dobra Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Szczególną okazje obchodzi również Teresa i Roman Karpińscy – 60 rocznica małżeństwa oraz Kazimiera i Witold Zamojscy – 50 rocznica małżeństwa. Po wspólnym obiedzie seniorów odwiedził Mikołaj wraz ze swoimi śnieżynkami. Wszyscy seniorzy i zaproszeni goście dostali prezenty. Pani Siedlecka też wcieliła się w role Świętego Mikołaja przekazując seniorom przepyszny tort w formie poobiedniego deseru. Dalsza część spotkanie to tańce i swawole do późnego wieczora.

Powrót