r. Imieniny:
logo

TEATRZYK PT. „PLASTUSIOWY PAMIĘTNIK” W KINIE „BŁĘKIT”.

11.12.2017
TEATRZYK PT. „PLASTUSIOWY PAMIĘTNIK” W KINIE „BŁĘKIT”. W dniu 16 listopada 2017 r. dzieci z klas 0 - 3 ze Szkoły Podstawowej nr 5 udały się do kina „Błękit” na spektakl teatralny pt. „Plastusiowy pamiętnik”, który został wystawiony przez Narodowy Teatr Edukacji im A. Mickiewicza z Wrocławia.

Spektakl wyreżyserowano na podstawie najciekawszych wątków znanej i lubianej lektury klasy pierwszej autorstwa Marii Kownackiej. Książka opowiada o przygodach małego, plastelinowego ludzika – Plastusia.  Główny bohater mieszka w piórniku Tosi, która go ulepiła, a jego sąsiadami są szkolne przybory: pióro, stalówki, gumka myszka, ołówek i scyzoryk. Plastuś czynnie uczestniczy w życiu Tosi i jej szkolnych kolegów. Wraz  z nimi poznaje obowiązki ucznia i różne zasady obowiązujące w szkole.

Spektakl wzbogaciła piękna scenografia, barwne kostiumy, a przede wszystkim wspaniała gra aktorów. Oprócz wartości artystycznych przedstawienie spełniło walory wychowawcze. Propagowało także ponadczasowe wartości - życzliwość, koleżeństwo, przyjaźń, dobroć i poszanowanie cudzej własności.  Była  to pełna ciepła i humoru opowieść, która zadowoliła zarówno dzieci oraz opiekunów.

Zespół Edukacji Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej

 

http://www.lo.deblin.pl/sp5-deblin/aktualnosci-sp5/541-teatrzyk-pt-plastusiowy-pamietnik-w-kinie-blekit

Powrót