r. Imieniny:
logo

JASEŁKA - SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3 IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE

12.01.2018
JASEŁKA - SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3  IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE Kolędą: „Wśród nocnej ciszy....” dn. 20 grudnia dzieci z naszej społeczności szkolnej wprowadziły nas w nastój i atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Na początku spotkania p. dyr. Anna Dominiak powitała zacnych gości: p. Naczelnik Oświaty – Zofię Grulę. Przewodniczącą Rady Rodziców – Bożenę Lesisz oraz dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 3 z paniami wychowawczyniami.

 

W trakcie występu wsłuchiwaliśmy się w głęboką treść wierszy recytowanych przez Zosię Nasierowską, Żanetkę Budzińską i Gabrysię Kamer i kolęd śpiewanych przez dziewczynki: Hanię Seredyn, Malwinkę Błachnio, Alicję Blachnio, Emilię Wnuk, Natalię Gębal i Dominikę Gnyszkę. Organy – Przemek Konosewycz; gitara – Sebastian Błachnio oraz kolęda grana na flecie przez Alicję Wnuk, Martę Sadkowską i Natalię Przychodzień.

W roli Maryi i Józefa debiutowali: Martynka Sikorska i Kuba Zieliński.

W rolę Aniołów wcieliły się; Agatka Arażna, Agatka Bernatek, Martynka Lesisz, Martynka Szkoda, Zuzia Twarowska, Julia Chmal i Żanetka Budzińska.

Jako pierwsi z pokłonem przyszli do Nowonarodzonego Zbawiciela z kolędą na ustach pasterze: Igor Ciara, Igor Jagiełło, Igor Świątek i Kajtek Kozicki.

Z dalekiego Wschodu przybyli również z pokłonem i darami Trzej Królowie: Przemek Konosewycz, Henio Napora i Jaś Cieśla. Do stajenki przyszły również najmłodsze dzieci: Wika Gral i Kuba Wawrzyniak. W roli narratora doskonale spełnił się Tytus Pielak. Całość występu uświetnił piękny śpiew kolęd naszego chórku szkolnego pod opieką p. Dorotki Seredyn, przy nastrojowej dekoracji wykonanej przez p. Kamilę Kuźma-Smaga. Sala gimnastyczna została przygotowana pod czujnym okiem p. vice - dyr. Mariusza Kłosa zaś za konsoletą w ukryciu zasiedli Adaś Wnuk i Michał Gębusia – wszystkim serdecznie dziękujemy. Szczególne podziękowania składamy pani Wiesi Konosewycz za ogrom dobra, które tak po cichutku nam wyświadczyła i panu Adamowi Świątkowi za pyszną kiełbaskę, którą pastuszkowie w stylu góralskim częstowali wszystkich jasełkowych aktorów a kiełbaska była przepyszna, tego jeszcze na naszych szkolnych Jasełkach nie było!!!!. Na zakończenie uroczystości przy blasku zimnych ogni p. dyrektor wszystkim podziękowała oraz złożyła życzenia świąteczne i noworoczne.

 

Kiedy ręce nasze będą napełnione dobrocią,

Kiedy usta nasze będą pełne życzliwego uśmiechu,

Kiedy serca nasze będą czyste, proste

i szeroko otwarte, jak betlejemska stajenka,

Kiedy życie nasze będzie uczciwe,

a chleb dzielony z biednymi.....

Wtedy w domach naszych będzie

Błogosławieństwo Nowonarodzonego

i stół gościnnie zastawiony dla obcego.

Wtedy Bóg rzeczywiście zamieszka

między nami i zobaczymy Jego chwałę.

I tego serdecznie na zbliżające się

Święta Bożego Narodzenia

życzy

Katechetka – Halina Skolimowska

 

 Więcej informacji na stronie  http://www.zs3deblin.szkolnastrona.pl/art,549,jaselka

Powrót