r. Imieniny:
logo

PAMIĘĆ O ŻOŁNIERZACH WYKLĘTYCH

06.03.2018
PAMIĘĆ O ŻOŁNIERZACH WYKLĘTYCH 1 marca jest Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych.”Aby uczcić pamięć o bohaterach tamtych czasów w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Dęblinie zorganizowane zostały dwie wystawy tematyczne. Gimnazjaliści i licealiści mogli obejrzeć wystawę w holu, zaś uczniowie szkoły podstawowej zapoznali się z prezentacją, przygotowaną przez panią Iwonę Kamer.

Pani Tamara Czyż-Kąsek przeprowadziła wśród młodzieży cykl lekcji, podczas których uczniowie mogli zapoznać się z historią żołnierzy niezłomnych. 

Dziś po upływie przeszło pół wieku od tamtych wydarzeń, podziw i szacunek musi budzić postawa tych dowódców i żołnierzy AK, którzy mimo tak beznadziejnego położenia nie poddali się, nie uciekli ze swej ziemi, nie zdradzili swoich ideałów  oraz towarzyszy broni. Znaleźli w sobie siłę i kolejny  raz podnieśli się do walki. Dlatego ważne jest, aby następne pokolenia pamiętały o tych bohaterach i miały świadomość,  jak bolesna i tragiczna jest historia naszego państwa.

Tamara Czyż -Kąsek
Powrót