r. Imieniny:
logo

JUBILEUSZ 25-LECIA TEATRU ,,WESOŁE SKRZATY” SOSW W DĘBLINIE

17.04.2018
JUBILEUSZ 25-LECIA TEATRU ,,WESOŁE SKRZATY” SOSW W DĘBLINIE W dniach 6-8 kwietnia 2018r. nasz Zespół Teatralny ,,Wesołe Skrzaty” pod opieką p. B.Kwapisz, p. E.Zamojskiej, p. A.Kożuch uczestniczył w XXVIII Spotkaniach Artystów Nieprzetartego Szlaku w Lublinie.

Jesteśmy jedną z najstarszych grup, o czym świadczy dostojnie obchodzony i uczczony w „Chatce Żaka” w Lublinie Jubileusz 25-lecia działalności teatralnej. Z tej okazji „Wesołe Skrzaty”- aktorzy oraz instruktorzy teatru zostali uhonorowani  Dyplomami Uznania przez Marszałka Województwa Lubelskiego oraz Wojewodę Lubelskiego. Wzbogaciliśmy się o profesjonalny sprzęt niezbędny do wystawiania nowych spektakli za niebagatelną sumę - 1000zł.

W ciągu tych 25-ciu lat zespół wystawił wiele spektakli, zdobywał nagrody na teatralnych przeglądach powiatowych, wojewódzkich, ogólnopolskich i międzynarodowych.

Do najbardziej spektakularnych należą:

„Dziewczynka z zapałkami"- tytuł Laureata na Powiatowym Przeglądzie Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych w Rykach z nominacją do Wojewódzkiego Festiwalu Najciekawszych Widowisk Teatralnych w Lublinie. I-miejsce - III Plenerowy Przegląd Teatrów Nad Jeziorem w Firleju. „Królowa śniegu” - tytuł Laureata na Powiatowym Przeglądzie Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych w Rykach z nominacją do Wojewódzkiego Festiwalu Najciekawszych Widowisk Teatralnych w Lublinie. ,Złota Kaczka”- I miejsce  na I Wojewódzkim Przeglądzie Teatrów Niepełnosprawnych  ,,Przystanek Talentowo" w Nałęczowie.

Nasi wychowankowie wyjeżdżając „z teatrem”, poznają świat, ludzi, przeżywają silne emocje nie tylko na scenie; uczą się pracować w grupie i co najważniejsze- przy blasku lamp, aplauzie i brawach widowni, mogą poczuć się jak wielcy tego świata i uwierzyć w siebie…

Zapraszamy wszystkich do obejrzenia naszego ostatniego spektaklu pt. „Dzwonnik z Notre Dame”. Do zobaczenia!

E.Zamojska

B.Kwapisz

 

http://soswdeblin.szkolnastrona.pl/index.php?c=article&id=593

 

 

 

 

 

Powrót