r. Imieniny:
logo

GRA MARKETVIEW W NASZYM LICEUM

27.04.2018
Gra MarketView  w naszym liceum 25 kwietnia 2018r. gościł w naszej szkole pan doktor Michał Klepka. Jest to wykładowca renomowanej uczelni - SHG w Warszawie oraz założyciel innowacyjnej firmy 5 KLEPEK.

Szczególnie jest nam miło, że pan doktor jako absolwent (rocznik 1995) LO im. 15 Pułku Piechoty „Wilków” w Dęblinie przybył do nas z konkretną propozycją.
 
Projekt, w którym będziemy uczestniczyć to gra poświęcona problemom trendów gospodarczych na świecie. Uczestnictwo w projekcie ma wzmocnić proces edukacji w szkole w kontekście przygotowania do rynku pracy , uczyć kreatywności, motywować do podejmowania zadań oraz aktywizować do rywalizacji. Gra ma mieć interfejs internetowy, ale poszczególne challenge będą rozgrywały się w świecie rzeczywistym. W grze można wykorzystać wiedzę związana z najnowszymi technologiami, o których uczymy się na lekcjach fizyki czy chemii, ale także wiadomości z innych dziedzin, np.: ekonomii w praktyce, podstaw przedsiębiorczości lub preorientacji zawodowej.
 
Gra na razie będzie testowana i jej realizacja planowana jest od listopada 2018r. do marca 2019r. Nasza szkoła została zakwalifikowana jako instytucja testująca grę, co oznacza stworzenie grupy 5-6 graczy
(testerów). W chwili obecnej trwają konsultacje mające na celu określenie parametrów gry, zbadanie w jaki sposób tematyka projektu skorelowana jest przedmiotami szkolnymi. Projekt adresowany jest do tych uczniów, którzy są ciekawi świata, a ich zainteresowania wykraczają poza wiedzę szkolną. Zadania w grze będą stopniowane, od najłatwiejszych za 5 punktów (np. zwiedzanie wystawy i napisanie o niej artykułu) do najtrudniejszych za 100 punktów ( przeprowadzenie wywiadu z noblistą, który przybył na odczyt do Polski).
 
Za udział w grze przewidziane są nagrody pieniężne za trzy pierwsze miejsca. Taka gra edukacyjna to nie tylko wyzwanie, ale i szansa na odkrywanie swoich pasji oraz rozwijanie dotychczasowych umiejętności.
 
Monika Busz
 
 
Powrót