r. Imieniny:
logo

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS „100 LAT LOTNICTWA POLSKIEGO”

24.05.2018
Międzyszkolny konkurs „100 lat lotnictwa polskiego” 16 maja 2018 roku w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 4 odbył się międzyszkolny konkurs „100 lat lotnictwa polskiego” organizowany w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Organizatorami konkursu była biblioteka Szkoły Podstawowej nr 4 i Klub 4 Skrzydła Lotnictwa Szkolnego. Osiem trzyosobowych drużyn  z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Szkoły Podstawowej nr 4 odpowiadało na pytania związane z historią lotnictwa, słynnymi postaciami lotników, najważniejszymi wydarzeniami z dziejów „Szkoły Orląt”. Konkurs popularyzował tematykę lotniczą wśród uczniów, kształtował umiejętność współpracy w grupie i zdrowej rywalizacji.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 wzięli udział w części plastycznej konkursu, która przebiegała pod hasłem „Maszyny latające”. Jego rozstrzygnięcie nastąpiło 15 maja.

Zwycięzcy- drużyna oddziału gimnazjalnego ze Szkoły Podstawowej nr 4 i troje uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 otrzymali nagrody książkowe i dyplomy, a pozostałym uczestnikom wręczono dyplomy i wyróżnienia oraz gadżety związane z 50-leciem Szkoły Podstawowej nr 4.

Specjalną nagrodą dla wszystkich uczestników konkursu jest wycieczka do obiektów Garnizonu Lotnisko, sponsorowana przez Klub 4 Skrzydła Lotnictwa Szkolnego.

Majowy międzyszkolny konkurs organizowany w „Czwórce” jest imprezą cykliczną. To już trzecie spotkanie uczniów szkół dęblińskich, którzy mierzą się z tematami związanymi z historią i literaturą.

 

Małgorzata Ługowska- Wojdat

Powrót