r. Imieniny:
logo

STO LAT NIEPODLEGŁEJ!

13.11.2018
STO LAT NIEPODLEGŁEJ! W całym kraju świętujemy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

9 listopada 2018 r. był w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Dęblinie bardzo uroczystym dniem. O godzinie 11:00 społeczność szkolna zebrała się w sali gimnastycznej, by wspólnie rozpocząć świętowanie stulecia odzyskania niepodległości. Po wprowadzeniu sztandaru, o 11:11 nauczyciele, pracownicy szkoły i uczniowie zaśpiewali cztery zwrotki hymnu narodowego. Przyłączyliśmy się w ten sposób do akcji „Rekord dla Niepodległej” pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.
        
Po hymnie wysłuchaliśmy przemówienia, w którym Pani dyrektor Mariola Sulima mówiła o roli niepodległości i patriotyzmu w naszym życiu, szczególne przesłanie kierując do uczniów.
        
W programie artystycznym „Ojczyzna w sercach się zaczyna” przygotowanym przez kl. III TH/TG pod opieką p. Bartłomieja Barańskiego młodzież przypomniała drogę, która wiodła Polaków do odzyskania niepodległości. Uczniowie wcielili się w role: Polski, żołnierzy, patriotów, zaborców ukazując jakie trudności towarzyszyły Polakom przez 123 lata niewoli. Programowi towarzyszyła muzyka polskich kompozytorów. Na zakończenie wysłuchaliśmy piosenki „Mury” z repertuaru Jacka Kaczmarskiego.
 
Kolejnym punktem programu obchodów Dnia Niepodległości był happening, w którym uczniowie wraz z nauczycielami przed wejściem do szkoły wypuścili sto biało-czerwonych balonów.
 
Na koniec na całą społeczność szkolną czekał słodki poczęstunek w biało-czerwonych barwach przygotowany przez uczniów klas gastronomicznych pod opieką p. Teresy Flont i p. Elżbiety Pataj.
 
Miłym akcentem wspólnego świętowania były biało-czerwone kotyliony przygotowane przez uczniów pod opieką wychowawców z inicjatywy Szkolnego Koła Historycznego i p. Joanny Pardo.
 
Cieszymy się, że w tak radosny sposób możemy świętować stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę.  Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie uroczystych obchodów tego wydarzenia w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Dęblinie.
 
Serdeczne podziękowania kierujemy do p. Marleny Kuny z „Twojego Głosu” za uwiecznienie naszej uroczystości na zdjęciach.
 
 
Bartłomiej Barański
Powrót