r. Imieniny:
logo

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W MIEJSKIEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ

13.12.2018
Dzień Pluszowego Misia w Miejskiej Bibliotece Publicznej 30 listopada br. uczniowie klasy 3a SP nr 5 wybrali się do Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Wiślanej. To było bardzo niezwykłe spotkanie. Razem z dziećmi uczestniczyły w nim misie i inne pluszaki. Panie bibliotekarki przygotowały wiele atrakcji.

„Czy to jutro, czy to dziś

wszystkim jest potrzebny miś”

Helena Bechlerowa

 


Dzięki prezentacji multimedialnej dzieci poznały historię narodzin pluszowego misia i ideę tego święta. Poznały również sylwetki sławnych misiów – bohaterów książek i filmów: Misia Uszatka, Kubusia Puchatka, Coralgola, Misia Yogi i innych. Pani Dorotka zapoznała gości z tekstem o niedźwiedziach brunatnych. Dzieci słuchały go uważnie, aby poprawnie odpowiedzieć na pytania quizu. Można było też wykazać się talentem plastycznym, kolorując postacie różnych misiów. Słodką atrakcją spotkania był konkurs w zjedzeniu łyżeczki miodu bez użycia rąk. Po tej rywalizacji dzieci przystąpiły do kolejnej edycji konkursu „Mistrz pięknego czytania”, czytając fragmenty z książki „Kubuś Puchatek” A. A. Milne. Zajęcia zakończyły się  „Kubusiowym małym conieco”.

Zainteresowanie i zaangażowanie w zajęcia udowodniły, że miś jest ulubioną maskotką dzieci i moda na niego nie przemija.


Katarzyna Jaśkowska


Link:  http://www.lo.deblin.pl/sp5-deblin/aktualnosci-sp5/708-dzien-pluszowego-misia-w-miejskiej-bibliotece-publicznej

Powrót