r. Imieniny:
logo

XIV POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI IM. KOLUMBÓW

30.01.2019
XIV POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI IM. KOLUMBÓW W dniu 21 stycznia 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Dęblinie odbył się XIV Powiatowy Konkurs Recytatorski im. Kolumbów, w którym wystąpiło 34 recytatorów z Ryk, Dęblina i z Puław. Konkurs objął Honorowym Patronatem Dyrektor naszej szkoły dr Krzysztof Gogacz, zaś uroczystej inauguracji imprezy dokonała pani sekretarz Miasta Dęblin Anna Wojdyła-Pawlak. Słowo wstępne o tragicznym pokoleniu Kolumbów wygłosił dyrektor K. Gogacz. Wśród zaproszonych gości obecni byli m. in. dyrektor MDK w Dęblinie pani Monika Bąkała, a także wspomniana pani sekretarz A. Wojdyła-Pawlak.

Recytacjom przysłuchiwała się również wicedyrektor naszej szkoły pani Edyta Dąbrowska. Komisja sędziowska w składzie: Magdalena Krasuska (przew.), Małgorzata Wilczyńska, Zbigniew Cieloch przyznała nagrody i wyróżnienia najlepszym recytatorom. Laureatami w kategorii szkół średnich zostali następujący uczniowie: I m. – Jakub Piątek (II LO im. KEN Puławy) interpretujący wiersz „Obrazy snu” T. Borowskiego. Drugie miejsce zajęli ex aequo: Filip Marcinkowski (II LO im. KEN) i Amelia Szymczyk (I LO Ryki). Filip wyrecytował „Noc” Baczyńskiego, zaś Amelia – „Żołnierzom walczącym za Bugiem” Trzebińskiego. Na miejscu trzecim uplasowali się: Katarzyna Kalbarczyk (ZSZ nr 2 Ryki) i ex aequo – Natalia Łaszcz (II LO im. KEN). Katarzyna recytowała „Balladę o wisielcach” Baczyńskiego, a Natalia – wiersz Herberta „Damastes z przydomkiem Prokrustes mówi”. Z kolei w kategorii szkoła podstawowa/gimnazjum konkurs wygrali: I m. – Maja Grabowska (SP nr 4 Dęblin) recytująca liryk Baczyńskiego „Rodzicom”. II m. przypadło Izabeli Celej (SP nr 3 Dęblin), która przedstawiła interpretację utworu Broniewskiego „Nocny gość”. Trzecie miejsce zajęła Ada Jagiełło (SP nr 3 Dęblin) deklamująca wiersz „W żalu najczystszym” Baczyńskiego. Wyróżnienia natomiast otrzymali uczniowie: Krystian Kurdziałek i Katarzyna Wąchała (obydwoje z II LO im. KEN w Puławach), Karolina Starek (SP nr 9 im. KEN) i Wiktoria Rogacka (SP nr 3 Dęblin). Nagrody książkowe ufundowała Rada Rodziców naszej szkoły, za co serdecznie dziękujemy. Pragniemy gorąco podziękować wszystkim nauczycielom, którzy przygotowali młodzież do tegorocznej edycji Konkursu Kolumbów. Słowo wdzięczności zechce przyjąć Dyrekcja naszej szkoły za życzliwość i wsparcie. Gościom dziękujemy za obecność. Dekorację przygotowała pani Jolanta Domańska-Gucwa, zaś zaproszenia – pani Kamila Kuźma-Smaga, za co pięknie dziękujemy. Młodzież z klasy IIIb gimnazjum pomagała nam w obsłudze imprezy, za co należą się słowa podziękowania. Gratulujemy wszystkim laureatom sukcesów i zapraszamy za rok!

 

Organizatorzy: Karolina Rymkiewicz-Rogacka & Zbigniew Cieloch.
Zbigniew Cieloch - autor tekstu.

 

Link: http://www.zs3deblin.szkolnastrona.pl/art,663,xiv-powiatowy-konkurs-recytatorski-im-kolumbow

Powrót