r. Imieniny:
logo

SPOTKANIE AUTORSKIE Z JERZYM BOLESŁAWEM SPRAWKĄ

08.02.2019
SPOTKANIE AUTORSKIE Z JERZYM BOLESŁAWEM SPRAWKĄ Miejska Biblioteka Publiczna w Dęblinie oraz Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” w dniu 5 lutego zaprosili członków stowarzyszenia na spotkanie autorskie z Panem Jerzym Bolesławem Sprawką. Podczas prelekcji gość opowiedział o genezie antologii poezji „Jak Ojczyźnie służyć - Antologia poezji patriotycznej”, którą dedykuje poległym i prześladowanym rodakom „w hołdzie za niezłomną postawę miłości do Ojczyzny w okresie całego XX-stulecia”.

Autor książki jest członkiem Związku Literatów Polskich oraz m.in. takich organizacji jak Towarzystwo im. Henryka Sienkiewicza, Lubelskie Towarzystwo Miłośników Książki i Towarzystwo Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie.

W 1960 r. debiutował w prasie lubelskiej jako poeta. W 2003 r. wydana została w Wydawnictwie „Polihymnia” jego pierwszą powieść "Sekretne życie topików". Książka ta uzyskała w roku 2004 Nagrodę Literacką im. Witolda Hulewicza i prezentowana była w 16 odcinkach na antenie Polskiego Radia. Kontynuacją tej powieści są dwie kolejne publikacje. "Tajemne życie korników" (Lublin 2005) i "W rezerwacie" (Lublin 2007). Jest też autorem monografii "Zapach lasu".

Milena Kłos
Pracownik MBP

 

http://www.deblin.naszabiblioteka.com/n,spotkanie-autorskie-z-jerzym-boleslawem-sprawka

Powrót