r. Imieniny:
logo

INFORMACJA NA TEMAT ODKOMARZANIA MIASTA DĘBLIN

14.06.2019
INFORMACJA NA TEMAT ODKOMARZANIA MIASTA DĘBLIN Na terenie Miasta Dęblin odkomarzanie zostało przeprowadzone w nocy z 10 na 11 czerwca bieżącego roku. Obszar odkomarzania obejmował tereny zurbanizowane, place zabaw, parki, trawniki przy ulicach zlokalizowane na terenie miasta. Odkomarzanie jak każdego roku zostało przeprowadzone przy zastosowaniu pojazdu drogowego, wyposażonego w specjalistyczny sprzęt rozpylający preparat chemiczny.

W odkomarzaniu zastosowano preparat chemiczny zarejestrowany przez Ministra Zdrowia, który jest dopuszczony do stosowania na terenie Polski. Czas działania preparatu jest uzależniony od czynników atmosferycznych. Przy sprzyjających warunkach preparat działa do 3 miesięcy.

Problem uciążliwości komarów obecnie dotyczy wielu gmin i miast położonych w województwie lubelskim i mazowieckim, a w szczególności zlokalizowanych w bezpośrednim sąsiedztwie rzeki Wisły. W związku z tym, że jest to kosztowna usługa, miasto wystąpi do innych urzędów o pomoc w zorganizowaniu akcji objęcia opryskami jak największego obszaru.

Powrót