r. Imieniny:
logo

ROZWIJAJ SIĘ Z PCK

09.07.2019
Rozwijaj się z PCK PCK zaprasza młodych mieszkańców Dęblina do udziału w projekcie "Aktywni na 100 lat". Jest to zupełnie bezpłatny cykl szkoleń dla 15 osób z Dęblina i okolicy między 15 a 29 rokiem życia.

Rozwijaj się z PCK
 
Podczas pierwszych spotkań, uczestnikom zostanie przedstawiony cały projekt, pokazane będą prawne aspekty współpracy z wolontariuszami, pokażemy wolontariat jako sposób na rozwój osobisty, źródło zdobycia nowych kompetencji i alternatywną formę spędzania wolnego czasu. 
 
Warto podkreślić, że każdy uczestnik na czas działań w projekcie zostanie ubezpieczony. Na każdym spotkaniu przewidziany jest catering. Dodatkowo uczestnicy otrzymają koszulki i gadżety PCK, które będą wsparciem w ich działalności.
Udział w projekcie i zaangażowanie w wolontariat to szansa na zdobycie doświadczenia w pracy w najstarszej organizacji humanitarnej w Polsce, która w 2018 roku obchodziła setną rocznicę. Do tego też nawiązuje tytuł projektu.  
 
Po odbyciu szkoleń wstępnych uczestnicy sami będą decydowali, jakie działania podejmą i jaki kierunek obiorą zgodnie z celami PCK.  Jednym z największych wyzwań będzie projekt lokalny, na który uczestnicy otrzymają 2 000 zł. Grupa sama zdecyduje, na co zechcą wydać pieniądze, a może uda im się pozyskać sponsorów i podwoją bądź potroją tę kwotę a wyniku ich działań powstanie nowa społeczna inicjatywa.
 
W ramach projektu przewidziane są spotkanie z psychologiem oraz zajęcia indywidualne z coachem. Interesująco zapowiadają się warsztaty tematyczne, które obejmować będą zajęcia m.in. jak organizować wydarzenia na rzecz pomocy innym, zdrowie i zdrowy styl życia, pierwsza pomoc, warsztaty manualne i rękodzielnicze.
 
Najbardziej aktywni mogą liczyć na udział w wyjazdowych spotkaniach liderów/ek – czterodniowe wyjazdowe szkolenia liderów/ek – po trzy osoby z każdej grupy.  
 
26-29 sierpnia 2019 (wyjazd w ciekawe turystycznie miejsce dla trójki najbardziej zaangażowanych uczestników z każdej grupy).  
 
W grudniu 2019 zaplanowana jest „Gala wolontariatu” – dla 210 uczestników projektu, podczas której nastąpi prezentacja lokalnych projektów i wybór trzech najlepszych, które zostaną nagrodzone.  
 
- W Dęblinie rekrutujemy grupę 15 młodych osób, które mogą liczyć na ciągłą pomoc i wsparcie konsultanta. Wszelkie informacje oraz dokumenty do pobrania znajdują się na www.pck.lublin.pl oraz na facebooku PCK Dęblin (tam przez messengera można uzyskać najszybszy kontakt). Telefony kontaktowy do konsultanta – Justyny Klimowicz to: 602-758-043.
Powrót