r. Imieniny:
logo

I KONCERT V MIĘDZYNARODOWEGO SPOTKANIA Z MUZYKĄ ORGANOWĄ W DĘBLINIE

09.07.2019
I koncert V Międzynarodowego spotkania z Muzyką Organową w Dęblinie Dnia 7 lipca 2019 roku o godzinie 18:00 odbył się koncert inauguracyjny V – go Międzynarodowego Spotkania z Muzyką Organową w Dęblinie. Kościół parafialny pod wezwaniem Świętego Piusa V Papieża po mszy o godzinie 17:00 zamienił się w świątynię wirtuozji muzyki organowej. Jak co roku serię koncertów rozpoczął Jerzy Kukla odpowiedzialny za kierownictwo artystyczne i ich prowadzenie.

Uroczystego otwarcia piątej edycji spotkania z muzyką organową dokonała Burmistrz Miasta Dęblin Beata Siedlecka – „…Szanowni Państwo mam ogromny zaszczyt i przyjemność ogłosić że V Międzynarodowe Spotkanie z Muzyką Organową w Dęblinie uważam za otwarte. Dajmy się ponieść tej wyjątkowej i magicznej chwili. Wierzę, że atmosfera inauguracyjnego koncertu w pełni spełni Państwa oczekiwania i zachowa na dłużej niepowtarzalną atmosferę świata wielkiej muzyki…” oraz w imieniu Towarzystwa Przyjaciół Dęblina otwarcia dokonała Aneta Piwońska.
 
Po uroczystym otwarciu mogliśmy przejść do meritum sprawy i wsłuchać się w koncert artystów: Jerzego Kukli – organy, Małgorzaty Orłowskiej – recytacje i Jacka Srybniaka - klarnet.
 
Artyści po koncercie zostali nagrodzeni długimi owacjami na stojąco przez słuchaczy koncertu jak również otrzymali od przedstawicieli władz samorządowych miasta i członków Towarzystwa Przyjaciół Dęblina gratulacje i bukiety kwiatów.
 
Zapraszamy do obejrzenia foto galerii i uczestnictwa w następnych koncertach, które odbędą się w dniach 14/21/28 lipca br. o godzinie 18:00(po mszy wieczorowej o godz. 17:00) w Kościele parafialnym pod wezwaniem Świętego Piusa V Papieża w Dęblinie.
Powrót