r. Imieniny:
logo

WAKACYJNIE W MIEJSKIEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W FILII RYCICE

07.08.2019
Wakacyjnie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Filii Rycice
Przez cały miesiąc lipiec dzieci i młodzież mogły uczestniczyć w zajęciach w bibliotece na Rycicach. Były zabawy, zajęcia plastyczne i ruchowe. Bardzo dużo się działo!

Na każdych zajęciach dzieci miały możliwość nauczenia się czegoś nowego. Na przykład czym jest perspektywa na płaszczyźnie wykonując łańcuchy górskie. Dowiedziały się jak należy skonstruować marionetkę królowej i jak nią sterować. Samodzielnie wykonały własne ramki na zdjęcia, papierowe ludziki z kartonu, ptasi kolaż. Świetnie dały sobie radę z malowaniem balonów, które później  wzięły udział w zawodach „rzut na odległość”. Bardzo ważną lekcją historyczną było wyjście do Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie.
 
Uczestnicy ferii letnich mogli nie tylko zwiedzić eksponaty ale również wysłuchać ciekawych  faktów z historii lotnictwa polskiego. Na zakończenie wakacji odbyło się ognisko integracyjne z dziećmi z Miejskiej Biblioteki Publicznej na osiedlu Jagiellońska. Wszystkich ciekawych zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć i do zobaczenia w przyszłym roku !!!

Magdalena Krasuska
MBP Filia Rycice
 
 
Powrót