r. Imieniny:
logo

DZIEŃ DZIECKA PRZED RATUSZEM MIEJSKIM

04.06.2015
DZIEŃ DZIECKA PRZED RATUSZEM MIEJSKIM W poniedziałek 1 czerwca w całej Polsce świętowany był Dzień Dziecka. Niewątpliwie jest to czas na który rok rocznie czekają wszystkie dzieci. W wielu miejscach w poniedziałek było wesoło, gwarnie i kolorowo. Również na placu przed Urzędem Miasta Dęblin dzieci z miejskich placówek oświatowych spotkały się z burmistrzem Beatą Siedlecką, która objęła patronatem to wydarzenie.

Spotkanie rozpoczęło się życzeniami dla najmłodszych po których Pani burmistrz poczęstowała dzieci słodyczami i rozpoczęła z nimi wspólną zabawę. Przez ponad dwie godziny milusińscy z dęblińskich przedszkoli oraz uczniowie szkół podstawowych korzystali z różnych atrakcji przygotowanych na ich święto. Oprócz części artystycznej składającej się tańców i piosenek w wykonaniu dzieci i młodzieży z MDK, można było obejrzeć wóz strażacki, przymierzyć strażacki kombinezon, czy zasiąść za kierownicą policyjnego radiowozu. Ponadto młodzi artyści z MDK wraz ze swoim instruktorem dekorowali twarze najmłodszych kolorowymi rysunkami. Na scenie pojawił się także Komendant Miejskiej Policji, który opowiedział o Ogólnoposkiej Akacji Profilaktycznej Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty” wzywającej do życia bez uzależnień. W związku z tą akcją Pani Beata Siedlecka przeczytała odezwę społeczności PaT do wszystkich pokoleń, grup zawodowych i społecznych w której zachęciła do o minutowego wsłuchania się w dźwięk bicia własnego serca.
 
W poniedziałek rostrzygnięty został także XVII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży pod hasłem: „Bezpieczeństwo i rozwaga – tego od Ciebie każdy wymaga”.
 
Ostatnią częścią miejskich obchodów Dnia Ddziecka był występ teatrzyku Wesołe Skrzaty z SOSW pt.: "Księżniczka na ziarnku grochu”. Zapraszamy serdecznie do obejrzenia fotogalerii, która odzwierciedli państwu atmosferę poniedziałkowego spotkania.
 
Uczniowie nagrodzeni w konkursie
„Bezpieczeństwo i rozwaga- tego od Ciebie każdy wymaga!”
 
I grupa- uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej
o Oliwia Baciarska- Szkoła Podstawowa nr 4
o Agata Krogulec- Szkoła Podstawowa nr 2
o Anna Jaworek-Szkoła Podstawowa nr 4
o Bartłomiej Łuszcz- Szkoła Podstawowa nr 4
o Szymon Błagowieszczeński- Szkoła Podstawowa nr 4
 
II grupa- uczniowie klas 4-6 szkoły podstawowej
o Alicja Głuch- Szkoła Podstawowa nr 4
o Mikołaj Kozera- Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego
o Wiktoria Łubik- Szkoła Podstawowa nr 2
o Natalia Wasilewicz- Szkoła Podstawowa nr 2
o Gabriela Sucharzewska- Szkoła Podstawowa nr 4
 
IV grupa- uczniowie i wychowankowie specjalnych ośrodków szkolno- wychowawczych, świetlic terapeutycznych (do 18 r.ż.)
o Aneta Lasek- Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy
o Jakub Babiuch- Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy
o Marcin Siemierzewicz- Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy
o Paweł Staszewski- Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy
o Damian Dymek- Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy
Powrót