r. Imieniny:
logo

SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA RODZINNE IGRZYSKA NA ORLIKU – DĘBLIN 2015

10.06.2015
SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA RODZINNE IGRZYSKA NA ORLIKU – DĘBLIN 2015 21 czerwca 2015 r. na obiekcie sportowym przy ZSO zaczynamy o godz. 15.00

Rodzinne Igrzyska na Orliku

Regulamin

Data: 21.06.2015 r.

Godzina: 15.00

Miejsce: Kompleks boisk „Orlik” przy ZSO w Dęblinie 

ul. 15 – tego Pułku Piechoty „Wilków” 6

Cel: Zachęcanie do aktywnego spędzania wolnego czasu wspólnie z rodziną.

Uczestnictwo: Do udziału zgłaszać się mogą całe rodziny. Zgłoszenia przyjmowane będą telefonicznie pod nr telefonu 818830091 (Sekretariat ZSO w Dęblinie) lub w dniu „Igrzysk” do godziny 14.30. W przypadku dużej ilości rodzin, o udziale decyduje kolejność zgłoszeń. W zgłoszeniu należy podać nazwisko rodziny, imię jednego dziecka oraz jego datę urodzenia. Powyższe dane podlegać będą późniejszej weryfikacji. W ramach niżej przedstawionych konkurencji rywalizować będą odpowiednio osoby dorosłe lub dzieci. W oddzielnych dyscyplinach startować mogą różni członkowie reprezentujący rodzinę, (czyli w jednej konkurencji może startować np. syn, a w drugiej córka, lub tata albo dziadek itp.)

Punktowanie: Za zajecie 1 miejsca w danej konkurencji rodzina otrzymuje 3 punkty, za drugie 2 punkty a za trzecie 1 pkt. Wygrywa rodzina, która łącznie zdobędzie najwięcej punktów. W przypadku równej ilości punktów przewidziana jest dogrywka. 

Nagrody: Puchary za ogólną klasyfikację rodzin, medale i dyplomy za konkurencje indywidualne.

Konkurencje grupowe:

1.Łączony skok w dal z miejsca: 3 członków rodziny (1 - tata lub dziadek, 2 - mama lub babcia, 3 - syn lub córka) wykonuje skok w dal z miejsca jeden po drugim. Odległość jest mierzona od miejsca wybicia pierwszej osoby, do miejsca wylądowania ostatniej.

2.Wyścig trójek z obręczą: 3 członków rodziny (jw.) wykonują wspólny bieg slalomem na czas w następującej konfiguracji – opiekunowie trzymają obręcz po bokach, podczas gdy dziecko znajduje się wewnątrz niej.

3.Slalom niewidomego: jeden z członków rodziny ma zawiązane oczy. Jego zadaniem jest pokonanie wskazanej odległości – trasy, w jak najkrótszym czasie nie dotykając tyczek. Pozostali członkowie rodziny podpowiadają wytypowanej osobie jak ma się poruszać. 

4.Bieg dobierany: Pierwszy członek rodziny na sygnał sędziego obiega wyznaczoną tyczkę i wraca na start, po czym chwyta za rękę drugiego członka rodziny - obiegają wspólnie tyczkę i również wracają na start. Następnie chwytają trzeciego członka rodziny i już we trójkę pokonują tą samą trasę. Czas jest zatrzymany w momencie minięcia linii startu przez ostatnią osobę. (w sytuacji, gdy któraś osoba „oderwie” się od pozostałych, wszyscy muszą wrócić do miejsca, w którym to się stało i dopiero mogą kontynuować bieg).

Konkurencje indywidualne:

5.Rzut woreczkami do obręczy: jeden z członków rodziny wykonuje 10 rzutów woreczkami do obręczy znajdującej się w pewnej odległości położonej na ziemi. (odległość dostosowana w zależności od wieku). Liczy się ilość celnych rzutów. W przypadku równej liczby trafień przez różnych zawodników, przewidziana jest dogrywka.

6.Rzut gumowcem na odległość: tata lub dziadek wykonuje rzut założonym na nogę gumowcem na odległość. Dozwolone są trzy próby. Najdłuższa odległość jest odnotowywana.

7.Rzut beretem na odległość: mama lub babcia wykonuje rzut beretem dowolną techniką. Dozwolone są trzy próby. Najdłuższa odległość jest odnotowywana.

8.Rzuty do kosza: dziecko wykonuje 10 rzutów do kosza. Wysokość kosza i odległość uzależniona jest od wieku i płci dziecka. Liczy się ilość celnych rzutów (w przypadku równej ilości rzutów przewidziana jest dogrywka).

9.Slalom piłkarski: dziecko wykonuje slalom między pachołkami na czas, prowadząc w dowolny sposób piłkę nogą.

              

Patronat                                      

Burmistrz Miasta Dęblin 
Beata Siedlecka

   

Organizatorzy

Animatorzy Sportu w Dęblinie

Piotr Świtaj

Dawid Osojca  

              
Dyrektor ZSO w Dęblinie

Roman Dariusz Bytniewski

 

Powrót