r. Imieniny:
logo

RELACJA Z DNI DĘBLINA I 90-LECIA „SZKOŁY ORLĄT”

23.06.2015
RELACJA Z DNI DĘBLINA I 90-LECIA „SZKOŁY ORLĄT” Tegoroczne Dni Dęblina dobiegły już końca. Liczne atrakcje, dobra muzyka i piękna pogoda sprawiły, że były do udane dni. Święto miasta w tym roku było połączone z obchodami 90-lecia „Szkoły Orląt”, z tego też powodu wszystkie piątkowe i sobotnie atrakcje, występy artystyczne i koncerty odbywały się na stadionie sportowym WSOSP.

W piątkowe popołudnie otwarcia festynu dokonali Burmistrz Dęblina Beata Siedlecka wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Waldemarem Chochowskim i Rektorem – Komendantem gen. bryg. pil. dr hab. Janem Rajchelem.
 
Z okazji zaszczytnego jubileuszu szkoły władze miasta złożyły na ręce Rektora – Komendanta WSOSP najserdeczniejsze życzenia. Niespodzianką na 90- lecie „Szkoły Orląt” był tort w kształcie Pałacu Jabłonowskich w którym aktualnie mieści się Rektorat WSOSP.
 
W piątkowych uroczystościach udział wzięła również Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Seredyn. Pani minister została upoważniona przez Ministra Gospodarki Janusza Piechocińskiego do wręczenia dęblińskim przedsiębiorcom prestiżowych odznak honorowych za zasługi dla rozwoju gospodarki Rzeczypospolitej Polskiej.
 
Odznaczone zostały trzy dęblińskie przedsiębiorstwa:
 
• Elektromeks Sp.j. Roman i Anna Kuta
• AGBO P.P.H.U Bogdan Nawrotek
• Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 1 S.A. Oddział w Dęblinie
 
Dodatkowo Minister Pracy i Polityki Społecznej Władysław Kosiniak- Kamysz przyznał dwie nagrody Pro Publico Bono za działalność na rzecz polityki społecznej i rodziny. Nagrody również przekazała Pani Elżbieta Seredyn. Wyróżnieni zostali:
 
• Dęblińskie Integracyjne Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych „DISON”
• Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów - Zarząd Rejonowy w Dęblinie
 
W piątek odbywały się również występy wokalno- taneczne zespołów z Miejskiego Domu Kultury. Czas umilił wszystkim również koncert zespołu „Michał Pastuszak i Poławiacze Pereł”. Gwiazdą wieczoru była Cleo, która wspólnie z Donatanem rozbawiła publiczność obecną na stadionie. Miłą niespodzianką dla fanów było zejście Cleo do publiczności. Artystka rozdała mnóstwo autografów i zapozowała do wielu zdjęć.
 
Początek sobotnich uroczystości to Międzynarodowe Pokazy Lotnicze oraz dzień otwarty w Wojskowych Zakładach Lotniczych Nr 1 Oddział w Dęblinie. W ciągu dnia odbywały się również zmagania sportowe, min: turniej tenisa stołowego oraz zawody strzeleckie. Wszyscy walczyli o Puchary Burmistrza Miasta Dęblin. W sobotni wieczór wystąpił ze swoim programem kabaretowo- muzycznym Jacek Ziobro. Pokaz swojego talentu wokalnego zaprezentował także Tomasz Marzyński i Paweł Juś z zespołem „Bleacht”. Gratką dla obecnych był wieczorny występ zespołu Romuald Lipko Band, który z wielką klasą zaprezentował utwory, znane do tej pory z występów Budki Suflera.
 
Niedzielne świętowanie Dni Dęblina odbywało się już na terenie miasta. Rozpoczęli je wędkarze, którzy zorganizowali zawody spławikowe o Puchar Burmistrza na stawie zespołu pałacowo- parkowego. Fani „dwóch kółek” brali udział w Rajdzie Przyjaciół Dęblina i Dęblińskim Rajdzie Rowerowym. Jak co roku można było odbyć rejs spacerowy statkiem po Wiśle oraz zwiedzić cytadelę Twierdzy Dęblin. Rodzice z dziećmi zmagali się na Rodzinnych Igrzyskach na Orliku, gdzie można było wziąć udział w takich konkursach jak rzut beretem i kaloszem. „Galeria nad Wisłą” w Miejskim Domu Kultury przygotowała wernisaż wystawy twórców dęblińskich. Na placu przed pomnikiem Bohaterskich Lotników Dęblińskiej Szkoły Orląt swój kunszt w postaci musztry paradnej zaprezentowała Kompania Reprezentacyjna Sił Powietrznych z Dęblina i Orkiestra Wojskowa. Kolejnym punktem programu był przemarsz pod Ratusz Miejski, gdzie Orkiestra Wojskowa zagrała wspaniały koncert. Do późnych godzin wieczornych przed ratuszem odbywały się koncerty zespołów z Miejskiego Domu Kultury. Występ podwórkowej kapeli „Pośpiechy” zakończył trzydniowe świętowanie. Burmistrz Miasta Dęblin Beata Siedlecka podziękowała wszystkim za czynny udział w przygotowaniach do tegorocznych Dni Dęblina a mieszkańcom za udział i dobrą zabawę. Kolejne Dni Dęblina dopiero za rok. Jakie będą? Jeszcze zbyt wcześnie o tym mówić, ale pewne jest to, że będą na terenach Naszego miasta.
Powrót