r. Imieniny:
logo

TRASH CHALLENGE

13.02.2020
Wykadrowana część plakatu Towarzystwo Przyjaciół Dęblina Nadwiślańskie, Stowarzyszenie Historii Militarnej, Stowarzyszenie Projekt Masow zapraszają mieszkańców osiedla Lotnisko w Dęblinie oraz wszystkich miłośników historii i fortyfikacji na akcję - TRASH CHALLENGE w sobotę 15 lutego 2020 r.

Zbiórka godz. 11:00 przed dawną harcówką DZIUPLA- przy wejściu do Miejskiego Przedszkola nr 4
Program akcji:
 
11.00 - wprowadzenie-krótka historia Fortu III Lotnisko –Jerzy Trzaskowski- Prezes nadwiślańskiego Stowarzyszenia Historii Militarnej; prezentacja planów rewitalizacji pozostałości Fortu III- Karol Perkowski- Prezes stowarzyszenia Projekt Masow.
 
11.20 - Trash Challenge -„Czyn społeczny” oczyszczenie fosy fortu III i terenu wokół dawnego amfiteatru.
 
14.00 - ognisko integracyjne dla uczestników wydarzenia (prowiant we własnym zakresie).
 
 
Idea:
 
Trash challenge - śmieciowe wyzwanie- to akcja internetowa, która szybko rozprzestrzeniła się w mediach społecznościowych. Zasady są proste – wystarczy chęć do wspólnego sprzątania zaniedbanych miejsc i obiektów. To wyzwanie, w którym mogą wziąć udział wszyscy, niezależnie od miejsca zamieszkania i wieku. Celem dęblińskiego Trash Challenge jest doprowadzenie do porządku terenów Fortu III - dawnej Twierdzy Dęblin i zwrócenie uwagi mieszkańców na ochronę zabytku, jaki znajduje się w ich najbliższej okolicy.
 
Zabierz ze sobą: dobry humor, rękawice robocze, ubiór stosowny do warunków atmosferycznych i zaplanowanej aktywności
 
ZAPRASZAMY!
 
Plakat - TRASH CHALLENGE
Powrót