r. Imieniny:
logo

SPOTKANIE NOWOROCZNE POLSKIEGO ZWIĄZKU EMERYTÓW RENCISTÓW I INWALIDÓW.

17.02.2020
Spotkanie noworoczne Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów. W środę 29 stycznia o godzinie 16:00 w Zajeździe na Towarowej w Dęblinie odbyło się spotkanie noworoczne Polskiego Związku Emerytów i Rencistów i Inwalidów.

Spotkanie rozpoczął prezes Jan Prządka witając gości honorowych przewodniczącego Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów - okręg Lublin Henryka Bącal, burmistrz miasta Dęblin Beatę Siedlecką, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Dęblinie Monikę Bąkała, kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Dęblinie Monikę Kośmińską oraz przybyłych seniorów w ilość przekraczającej sto osób.

Następnie zaproszeni na spotkanie policjanci Wojciech Biały oraz Krzysztof Giza przestrzegli seniorów jak nie dać się oszukać "metodą na wnuczka". Seniorzy w wyniku oszustw stracili w ubiegłym roku ogromne pieniądze.

Z okazji noworocznego spotkania seniorzy mieli okazję wysłuchać kilku słów na temat coraz to nowszych sposobów wymyślonych przez złodziei. Metod na wyłudzenie pieniędzy jest mnóstwo. Mundurowi opowiadali nie tylko o "metodzie na wnuczka", ale i policjanta, urzędnika, bankiera czy pracownika spółdzielni. Funkcjonariusze radzili jak nie dać się oszukać. 

Świętujący seniorzy, zanim zaczęli wspólną zabawę mieli również okazję obejrzeć występ dzieci z "Piątki" Szkoły Podstawowej nr 5 , klasy III, które przygotowała Barbara Kurek – pedagog. 

W oficjalnej części spotkania przewodniczący lubelskiego okręgu emerytów i rencistów Henryk Bącal wraz z burmistrz Beatą Siedlecką wręczył dyplom, w którym XII Krajowy Zjazd Delegatów PZERiI w uznaniu wybitnych zasług dla Związku uznał Jana Prządkę Członkiem Honorowym. Był też czas na odznaki i pyszny tort.

Prezes Jan Prządka wyróżnił podczas spotkania małżeństwo polsko - włoskie Zofię Barbus i Francesco Lenzi, którzy są wolontariuszami dęblińskich Warsztatów Terapii Zajęciowej. Para od kilku lat wspiera WTZ udzielając uczestnikom darmowych lekcji włoskiego oraz spędzając z nimi, w miarę możliwości każdą wolną chwilę. 

Następnie zebrani zasiedli do wspólnego posiłku. Dalsza część to wspólna zabawa seniorów. Na scenie dla emerytów grał i śpiewał Hubert Danasiewicz.

Zapraszamy do obejrzenia foto galerii.

Tekst: Dęblin24
Zdjęcia: Miasto Dęblin

Powrót