r. Imieniny:
logo

KONCERT INAUGURACYJNY W RAMACH II MIĘDZYNARODOWYCH KONCERTÓW ORGANOWYCH

07.07.2016
Koncert inauguracyjny w ramach II Międzynarodowych Koncertów Organowych W niedzielę, 3 lipca 2016r. w kościele św. Piusa V Papieża po raz kolejny rozbrzmiała muzyka organowa. Pochodzący z Włoch organista, kompozytor i klawesynista Alberto Pavoni był pierwszym z artystów, który zaszczycił swoją obecnością Dęblin i zainaugurował II Międzynarodowe Koncerty Organowe.

Podczas tego wyjątkowego wydarzenia można było wysłuchać utwory min: Johanna Sebastiana Bacha. Uczestnicy koncertu i sympatycy muzyki organowej dali się ponieść wyjątkowej i niepowtarzalnej atmosferze, którą stworzył sam artysta Alberto Pavoni.

 

Koncert inauguracyjny uroczyście otworzyła Burmistrz Miasta Dęblin Beata Siedlecka. W swoim wystąpieniu podkreśliła, że koncerty organowe mają wyjątkowy charakter i prezentują wysoki kunszt artystyczny.

Festiwal organowy nie odbył by się, gdyby nie zaangażowanie wielu osób.

W związku z tym przed pierwszym koncertem pani burmistrz podziękowała wszystkim słowami: „W dniu inauguracji koncertów, już teraz należą się słowa uznania i podziękowania dla wszystkich, którzy tworzą to wyjątkowe wydarzenie. Dziękuję Panu Jerzemu Kukli, który pełniąc rolę kierownika artystycznego dba o każdy szczegół oraz o niepowtarzalność każdego z koncertów. Dziękuję księdzu proboszczowi na współpracę i udostępnienie świątyni, naszemu organiście Arturowi Kułakowi, wszystkim występującym artystom, zaangażowanym w pracę nad koncertami członkom Towarzystwa Przyjaciół Dęblina oraz Wam drodzy słuchacze- ponieważ te koncerty są dla Was. Mam nadzieję, że uda nam się was zachwycić i przenieść chociaż na chwilę w świat wyciszenia i zadumy.”

Kierownikiem artystycznym II Międzynarodowych Koncertów Organowych jest Pan Jerzy Kukla.

Organizatorami przedsięwzięcia są: Burmistrz Miasta Dęblin Beata Siedlecka, Towarzystwo Przyjaciół Dęblina oraz Parafia św. Piusa V w Dęblinie.

Kolejny koncert w ramach festiwalu organowego już w najbliższą niedzielę, 10 lipca o godzinie 18:00, na który serdecznie wszystkim zapraszamy.

Powrót