r. Imieniny:
logo

UMOWA NA TRANSPORT W DĘBLINIE

22.09.2015
Umowa na transport w Dęblinie Od października rusza w Dęblinie planowana i zgodna z rozkładem jazdy komunikacja miejska.

W piątek 18 września Beata Siedlecka, burmistrz Dęblina i Janusz Grobel, prezydent Puław podpisali umowę, na mocy której MZK w Puławach rozpocznie świadczenie usług transportowych w Dęblinie. Czerwono-niebieskie, niskopodłogowe autobusy pojawią się na ulicach miasta już w październiku. 
 
Burmistrz Beata Siedlecka ma nadzieję, że ta umowa przejdzie do historii jako dobry ruch, który ułatwi życie mieszkańcom i umożliwi swobodne poruszanie się po Dęblinie w stałych godzinach, które będą zgodne z rozkładem jazdy. 
 
Propozycja rozkładu jazdy przez ostatnie dni była poddana konsultacjom społecznym. Do 20 września mieszkańcy mogli osobiście lub za pomocą poczty elektronicznej wnosić swoje uwagi i sugestie w tym zakresie. Aktualnie wszystkie propozycje są analizowane i na ich podstawie zostanie dokona modyfikacja rozkładu jazdy. O wszystkich zmianach, ostatecznym rozkładzie jazdy oraz cenach biletów mieszkańcy Dęblina zostaną powiadomieni w najbliższych dniach. 
 
Trwają teraz wnikliwe prace nad poprawkami w rozkładzie jazdy. W tym tygodniu przyjedzie również do Dęblina  autobus, aby wykonać jazdę próbną po mieście. Jazda testowa jest konieczna w celu oceny możliwości manewrów tego typu środka transportu na ulicach i zatoczkach przystankowych
w mieście.
 
Burmistrz Beata Siedlecka uważa, że wszystkie wymienione wyżej działania mają na celu spełnienie oczekiwań mieszkańców w tym zakresie. „Niewątpliwie priorytetem jest dla mnie wprowadzenie ładu w komunikacji miejskiej. Nie można dopuszczać już do sytuacji, kiedy mieszkaniec idąc na przystanek ma wątpliwości czy dojedzie na umówioną wizytę u lekarza lub do pracy. Komunikacja ma nam wszystkim ułatwiać codzienne przemieszczanie się z jednego końca miasta na drugi w ściśle zaplanowanych godzinach. Komunikacja w Dęblinie ma być dla mieszkańca łatwa w dostępie,  wygodna, planowa i przejrzysta oraz dostosowana do norm i standardów obowiązujących w innych miastach. Liczę więc na przychylne przyjęcie nowej jakości transportu w Dęblinie i aktywne korzystanie z zaplanowanych dla Państwa usług”. – podkreśla Beata Siedlecka. 
Powrót