r. Imieniny:
logo

WIELOFUNKCYJNE BOISKA SPORTOWE W ZS NR 3

19.10.2015
Wielofunkcyjne boiska sportowe w ZS nr 3 W piątek, 18 września 2015r. Zespół Szkół Nr 3 w Dęblinie świętował uroczyste otwarcie wielofunkcyjnych boisk sportowych.

Wydarzenie to należy niewątpliwie do wyjątkowych i zastanie na długo w pamięci jej uczestników, ponieważ placówka od dawien dawna zasługiwała na profesjonalny obiekt sportowy.
 
Gospodarzem uroczystości była dyrektor szkoły Anna Dominiak a z jej zaproszenia na otwarcie nowo powstałych obiektów skorzystali: Burmistrz Miasta Dęblin Beata Siedlecka, Przewodniczący Rady Miasta Dęblin Waldemar Chochowski, Zastępca Przewodniczącego Rady Miasta Dęblin Henryk Wiejak, Naczelnik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych Anna Wojdyło- Pawlak, Przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury i Kultury Fizycznej Renata Mikusek oraz dyrektorzy dęblińskich placówek oświatowych i przedstawiciele wojska.
 
Podczas tego wyjątkowego spotkania nie zabrakło ciepłych słów podziękowań dla władz miasta, wykonawców i wszystkich zaangażowanych w to przedsięwzięcie. Niezawodna w swoim działaniu młodzież wspaniale zaprezentowała krótki rys historyczny szkoły i montaż słowno- muzyczny. Po części artystycznej uroczystego przecięcia wstęgi na terenie nowo powstałych boisk przy Zespole Szkół Nr 3 dokonali: Burmistrz Miasta Dęblin, Przewodniczący Rady Miasta i jego zastępca, ksiądz z Parafii Chrystusa Miłosiernego oraz Przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury i Kultury Fizycznej Rady Miasta Dęblin. Tradycyjnie poświęcenia obiektu sportowego dokonał Ksiądz Łukasz Sawicki. Uwieńczeniem piątkowego spotkania był pokaz uczniów Dęblińskiej Szkoły Tae-kwondo, mecz otwarcia w piłkę nożną i piłkę siatkową.
 
Burmistrz Miasta Dęblin Beata Siedlecka jest przekonana, że nowe boiska zachęcą dzieci, młodzież oraz dorosłych do większej aktywności fizycznej. Oddając obiekt pod opiekę dyrekcji oraz pracowników szkoły życzy również wszystkim satysfakcji i zadowolenia z użytkowania nowych, kolorowych i funkcjonalnych obiektów sportowych.
 
Dla przypomnienia - budowa kompleksu sportowego przy Zespole Szkół Nr 3 w Dęblinie wyniosła 651 579 zł brutto. Dzięki Ministerstwu Sportu i Turystyki oraz Programowi Rozwoju Regionalnej Infrastruktury Sportowej Miasto Dęblin uzyskało dofinansowanie tej inwestycji w kwocie 200.000 zł.
Uczniowie oraz mieszkańcy mogą już korzystać z nowego kompleksu sportowego, którego do tej pory brakowało w tej części miasta. W skład kompleksu wchodzą:

• boisko wielofunkcyjne oraz bieżnia o nawierzchni poliuretanowej – pow. 938,20 m²,
• boisko do piłki nożnej o nawierzchni z trawy syntetycznej – pow. 1 800,00 m²,
• piaskownica do skoku w dal – pow. 24,75 m²
Powrót