r. Imieniny:
logo

DEBATA NA TEMAT BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

19.10.2015
DEBATA NA TEMAT BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM W poniedziałek, 28 września w Ratuszu Miejskim odbyła się debata społeczna z udziałem przedstawicieli Policji, Burmistrza Miasta Dęblin i zainteresowanych mieszkańców.

Tematem przewodnim debaty było bezpieczeństwo w ruchu drogowym na terenie miasta Dęblin oraz problematyka dopalaczy. Spotkanie miało na celu zdiagnozowanie problemów i oczekiwań społeczeństwa oraz wypracowanie modelu współpracy Policji i samorządu na rzecz poprawy bezpieczeństwa w mieście.
 
 
Organizatorem spotkania była Komenda Powiatowa Policji w Rykach oraz Burmistrz Miasta Dęblin Beata Siedlecka. W spotkaniu wzięli udział zaproszeni goście: Zastępca Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Jarosław Adamski, I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Rykach  mł. insp. Mariusz Woźniak, Komendant Komisariatu Policji w Dęblinie  kom. Marek Niedbalski oraz jego Zastępca nadkom. Marcin Zagożdżon,  policjanci reprezentujący służby prewencji i kryminalne oraz Burmistrz Miasta Dęblin Beata Siedlecka. W spotkaniu uczestniczyli mieszkańcy a także młodzież z Ukrainy, ucząca się w ZSZ Nr 1 w Dęblinie.
 
Celem spotkania było włączenie obywateli w wypracowanie lokalnych rozwiązań zmierzających do wzrostu poczucia bezpieczeństwa. Osoby uczestniczące w spotkaniu miały okazję zapoznać się z konsekwencjami prawnymi oraz zdrowotnymi związanymi z zażywaniem lub dystrybucją dopalaczy. Uzupełnieniem przekazanych informacji był film profilaktyczny zrealizowany przez Komendę Wojewódzką Policji w Lublinie pokazujący makabryczne skutki brawurowej jazdy samochodem. 
Powrót