r. Imieniny:
logo

RÓŻOWE WSTĄŻKI PRZEMASZEROWAŁY PRZEZ DĘBLIN

19.10.2015
Różowe wstążki przemaszerowały przez Dęblin W piątek, 9 października ulicami Dęblina przeszedł Marsz Różowej Wstążki. Jego głównym celem było zachęcenie kobiet do poddawania się badaniom profilaktycznym, co pomaga wykryć raka piersi we wczesnym stadium.

Nie przypadkowo marsz odbył się teraz, ponieważ Ministerstwo Zdrowia nazwało październik miesiącem walki z rakiem piersi.
 
Marsz Różowej Wstążki to jeden ze sposobów promowania profilaktyki przeciwrakowej u kobiet. Rak piersi jest najczęstszym nowotworem złośliwym u pań. Samobadaniei wykonywanie profilaktycznych badań przesiewowych zwiększa prawdopodobieństwo wykrycia choroby we wczesnym stadium.
 
Piątkowy happening rozpoczął się pod pomnikiem Lotników a zakończył na placu przez Urzędem Miasta. Patronat nad tym wydarzeniem objęły dwie panie: Beata Siedlecka - Burmistrz Miasta Dęblin oraz Hanna Czerska- Gąsiewska – Przewodnicząca Rady Powiatu w Rykach.
 
Organizatorami akcji byli Starostwo Powiatowe w Rykach, Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Rykach, firma AVON i Jolanta Kostyra oraz Urząd Miasta Dęblin. Po Marszu panie mogły skorzystać z wykonania mammografii w mammobusie firmy MarMed ze Świdnika.
 
Beata Siedlecka jako Burmistrz Miasta jest również kobietą, w związku z tym apeluje do wszystkich pań, aby regularnie wykonywały badania. Swój apel kieruje również do mężczyzn, aby troszcząc się o swoje partnerki, żony, mamy, siostry - zachęcali je do systematycznej profilaktyki. Niestety częściej zdarza nam się dbać tylko o to co powierzchowne, zapominając o naszym zdrowiu - które jest najważniejsze
Powrót