r. Imieniny:
logo

WIGILIJNE SPOTKANIE

21.12.2015
WIGILIJNE SPOTKANIE Tradycją w Urzędzie Miasta Dęblin są coroczne spotkania opłatkowe burmistrza z samorządowcami, przedstawicielami wojska, miejskich instytucji, zakładów pracy a także organizacji pozarządowych i przedsiębiorców. Do tej pory miały one charakter zamknięty i odbywały się na Sali Ślubów Ratusza Miejskiego.

W tym roku spotkanie odbyło się 18 grudnia o godz: 15:00 i po raz pierwszy miało zupełnie odmienny charakter. Burmistrz Beata Siedlecka oprócz gości z wyżej wymienionych jednostek zaprosiła również mieszkańców Dęblina. Tegoroczne spotkanie odbyło się na placu przez Ratuszem i było ukłonem władz miasta w kierunku mieszkańców.

Jak co roku, dęblińscy harcerze ZHP przekazali na ręce Burmistrza Betlejemskie Światło Pokoju - symbol ciepła, miłości i nadziei wraz z tegorocznym przesłaniem, które brzmi "Zauważ człowieka". Po koncercie kolęd w wykonaniu wokalistów z MDK, głos zabrał ks. Zbigniew Daniluk - Proboszcz Parafii p.w. Świętego Piusa V w Dęblinie, który poprowadził wspólną modlitwę. Po niej Pani Beata Siedlecka złożyła wszystkim mieszkańcom miasta bożonarodzeniowe życzenia: Życzę Państwu Świąt Bożego narodzenia spędzonych bez pośpiechu, trosk i zmartwień. Aby w nadchodzącym Nowym Roku udało się zrealizować wszystkie plany zawodowe i prywatne. Przewidzieć to, co przeszkodzić w ich osiągnięciu może i zapobiec temu, co wydarzyć się nie musi. Ciepłych i rodzinnych świąt!
 
W miłej atmosferze, przy blasku lampek oświetlających bożonarodzeniową szopkę  i dźwiękach kolęd była okazja do złożenia sobie życzeń. Mieszkańcy długo dzielili się opłatkiem i składali sobie życzenia. Nie zabrakło ciepłych słów i chwil wzruszeń. 
 
Tradycyjna wigilia nie mogła się obyć bez tradycyjnych potraw, takich jak kapusta z grochem i grzybami, barszcz czerwony, czy pierogi. Potrawy na piątkowe spotkanie zostały przygotowane przez pracowników i uczniów Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 w Dęblinie.  Podczas Miejskiej Wigilii panowała bardzo ciepła i życzliwa atmosfera. Nie brakowało również okazji, by wymienić poglądy, podyskutować o minionym czasie i o nadziejach związanych z nadchodzącym Nowym Rokiem.
 
Powrót