r. Imieniny:
logo

MORSY POŻEGNAŁY ZIMĘ

22.03.2016
Morsy pożegnały zimę Dla wielu ludzi myśl o kąpieli w wodzie o temperaturze bliskiej zera powoduje gęsią skórkę. Są jednak tacy, co wyznają zasadę: zimna woda zdrowia doda! Kilkanaście osób skupionych i sympatyzujących z Nieformalnym Klubem Morsa „Z Łabędziem Być” w sobotnie popołudnie, 19 marca skorzystało z zimnej kąpieli w wiślanej łasze przy kompleksie „Wyspa Wisła” w Stężycy.

Pomysłodawcą i organizatorem tego przedsięwzięcia był Piotr Świtaj, animator sportu w Dęblinie. Sobotnie spotkanie cieszyło się zainteresowaniem wśród zwolenników zimnej wody. Wśród śmiałków było wielu, którzy dokonali pierwszego w swoim życiu zanurzenia. Morsom towarzyszyła również Burmistrz Miasta Dęblin, Beata Siedlecka, która objęła Honorowym Patronatem to wydarzenie. Do wody nie weszła, ale wspierała i kibicowała wszystkim śmiałkom. Na ręce Piotra Świtaja przekazała również drobne upominki dla uczestników spotkania.

Z uwagi na fakt, że sobotnie morsowanie należało do udanych, organizatorzy planują już kolejne, 28 marca - w drugi dzień Świąt Wielkanocnych, o godzinie 14:00 na „Wyspie Wisła” w Stężycy”. Wg. Piotra Świtaja odwaga jest w każdym z nas, należy tylko po nią sięgnąć. Zarażajmy zdrową pasją. W zdrowym ciele zdrowy duch. 

Powrót