r. Imieniny:
logo

KIERMASZ WIELKANOCNY – CZYLI RĘKODZIELNICZE WYROBY NA ŚWIĄTECZNY STÓŁ

22.03.2016
Kiermasz Wielkanocny – czyli rękodzielnicze wyroby na świąteczny stół Niedziela Palmowa to ostatnia niedziela przez Wielkanocą, ale również dzień, kiedy przed dęblińskim Ratuszem odbywa się wpisany już w tradycję miasta Kiermasz Wielkanocny.

Rękodzielnicze wyroby na świąteczny stół zaprezentowali lokalni twórcy. Nie zabrakło również wystawców z powiatu puławskiego, którzy z wielką przyjemnością odwiedzili Dęblin, aby zaprezentować mieszkańcom swoje świąteczne „arcydzieła”. 

Tegoroczny Kiermasz odbył się 20 marca a organizatorami był Urząd Miasta Dęblin, Miejski Dom Kultury oraz Fundacja Obywatelskiego Rozwoju- Ryki. Mimo zimnego dnia, atmosfera była miła i serdeczna. Każdy, kto odwiedził prezentujące się stoiska mógł zakupić palmę wielkanocną, tęczowe pisanki, koszyki wiklinowe oraz pyszne mazurki. Dużym zainteresowaniem cieszyły się kolorowe kompozycje, które w okresie Świąt Wielkanocnych będą wspaniałą dekoracją każdego stołu i wnętrza.

Podczas niedzielnego Kiermaszu Fundacja „Hospicjum - Razem Możemy Więcej” wspólnie
z wolontariuszami przeprowadziła wartościową i godną uwagi akcję „Żonkil”. Zebrane do puszek pieniądze zasilą konto Fundacji, która opiekuje się osobami ze zdiagnozowaną chorobą nowotworową. Najmłodsi uczestnicy Kiermaszu wykonali również piękne pisanki, które z pewnością wywołają uśmiech na twarzach wielu chorych, ponieważ trafią, jeszcze przed świętami do domów podopiecznych Fundacji.  

Niezmiernie cieszy fakt, że zainteresowanie mieszkańców Dęblina tego typu przedsięwzięciami z roku na rok jest coraz większe. Motywuje to do podejmowania kolejnych inicjatyw, które tak jak Kiermasz Wielkanocny będą miały na celu integrację dęblińskiej społeczności.  

 

Powrót