r. Imieniny:
logo

DZIEŃ DZIECKA I DZIEŃ PROFILAKTYKI W DĘBLINIE

23.06.2016
Dzień Dziecka i Dzień Profilaktyki w Dęblinie Czerwiec jest miesiącem, kiedy w wyjątkowy sposób pamiętamy o najmłodszych. Niewątpliwie jest to czas na który rok rocznie czekają wszystkie dzieci. Czas festynów, pikników oraz spotkań na świeżym powietrzu, które są pełne atrakcji 
i niezapomnianych wrażeń.

Wzorem poprzedniego roku Burmistrz Miasta Dęblin, Beata Siedlecka zaprosiła do siebie  dzieci z miejskich placówek oświatowych wraz z opiekunami. Spotkanie odbyło się 1 czerwca na placu przy fontannie. Było gwarnie i wesoło a dzieci skocznie bawiły się w rytm akompaniamentu muzyki. Animatorzy uatrakcyjnili spotkanie zabawami i konkursami. Maluchy oraz starsze dzieci mogły również na chwilę zmienić się w tygryska, motylka lub spidermana, dzięki utalentowanym paniom, które malowały wszystkim buzie. Podczas spotkania nie zabrakło również słodkiego poczęstunku oraz balonów. Atrakcją był również wóz policyjny i strażacki, do których mógł wsiąść każdy, kto chciał choć na chwilę poczuć się policjantem lub strażakiem.
 
Spotkanie miało również walory profilaktyczne, ponieważ tak jak w ubiegłych latach 1 czerwca oprócz Dnia Dziecka przypada również Ogólnopolski Głos Profilaktyki.
 
W tym dniu szczególnie promowana jest moda na życie bez uzależnień. W związku z tą akcją Burmistrz Beata Siedlecka w towarzystwie Komendanta Powiatowego Policji w Rykach, nadkom. Marka Tchórza oraz  Komendanta Komisariatu Policji w Dęblinie, kom. Marka Niedbalskiego i jego Zastępcy  podinsp. Marcina Zagożdżona przeczytała odezwę społeczności PaT, do wszystkich pokoleń, grup zawodowych i społecznych,
w której zachęciła do minutowego wsłuchania się w dźwięk bicia własnego serca. Aby wzmocnić przekaz płynący z tej odezwy wszyscy uczestnicy otrzymali czerwone serca, które na kilka chwil zostały uniesione do góry. Gest ten symbolizował życie w harmonii ze sobą, drugim człowiekiem oraz bez uzależnień i wszechogarniającej nas agresji międzyludzkiej.
 
Organizatorami Dnia Dziecka i Dnia Profilaktyki był Urząd Miasta Dęblin, Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Zespół Interdyscyplinarny w Dęblinie.     
Powrót