r. Imieniny:
logo

DZIEWIĄTEGO WRZEŚNIA W MDK ODBYŁO SIĘ ARTYSTYCZNE ZAKOŃCZENIE LATA.

13.09.2016
Dziewiątego września w MDK odbyło się Artystyczne Zakończenie Lata. Tradycyjnie składało się ono z dwóch wydarzeń – wernisażu wystawy i koncertu. 
W tym roku swoje dokonania zaprezentował Jerzy Kucharski – instruktor fotografii MDK. Na retrospektywnej wystawie obejrzeć można fotografie czarno-białe wykonane metodą analogową, a także fotografię cyfrową wykonaną nie tylko na papierze, ale także na płótnie.
W drugiej części wieczoru wystąpił zespół piosenki poetyckiej "JAK" z Przeworska. Zespół na scenę zaprosiły dwie osoby – Michał Pastuszak z inicjatywy, którego zespół JAK zagrał w Dęblinie oraz niespodziewany gość Pan Henryk Cebula – znany rysownik, satyryk i karykaturzysta (publikował m.in. w Karuzeli, Szpilkach, Radarze, Profilach, Polityce, Wprost). Lider grupy Gabriel Manowiec zaśpiewał piosenki własnego autorstwa oraz własne kompozycje do wierszy innych poetów. Na klarnecie towarzyszył mu Grzegorz Jakubiec. Koncert odbył się w plenerze, nad brzegiem Wisły co znakomicie współgrało z klimatyczną muzyką zespołu.  Wśród gości nie zabrakło Pani Beaty Siedleckiej – Burmistrza Miasta Dęblin, Pana Stanisława Włodarczyka – Wicestarosty Powiatu Ryckiego, Pani Jolanty Pyry – Kierownika Warsztatów Terapii Zajęciowej wraz z wychowawcami i podopiecznymi.  

 

Powrót